KONST / Litografier / Färglitografi 14908055
nr 1490 8055
Kévork Zabounian
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad EA 12/18, landskap. Färglitografi, bildmått: 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 58x65 cm
Kévork Zabounian, amenisk-svensk bildkonstnär född 1933.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:23:11
18/9 16:59:10
Kévork Zabounian
Läs mer om Kévork Zabounian