KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Neil Cox  Albert Eldh  Carl Wilhelm Jaensson  Johan Kahl  Tom Krestesen  Jody Mussoff  Tore Nobling  Jenny Nyström  Bengt Olson  Johannes Olsson  Algot Sigvard  Dominyka Usvaiskaya  Gunnar Widholm  Sven X-et Erixson
  • 8056 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 oktober kl 18:25
  • 8228 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 oktober kl 20:14
  • 8019 Akvarell
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    25 oktober kl 18:03

    1005 Akvarell

    Jenny Nyström (1854-1946), Sverige. Kalmar kyrka. Signerad, akvarell, 21x14, yttermått inklusive ram: 39x32 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 7.800 kr

    25 oktober kl 20:35

  • 1005 Akvarell
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr

    25 oktober kl 20:35
  • 7132 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 oktober kl 19:15
  • 8142 Akvarell
    Utrop: 300 - 500 kr

    25 oktober kl 20:25
  • 7060 Akvarell
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 oktober kl 20:24
  • 8092 Akvarell
    Utrop: 100 - 400 kr

    25 oktober kl 20:52
  • 8140 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 oktober kl 20:11
  • 8055 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 oktober kl 18:14
  • 8129 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 oktober kl 18:55
  • 8091 Blandteknik
    Utrop: 100 - 300 kr

    25 oktober kl 18:46
  • 7011 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 oktober kl 18:28
  • 7214 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 oktober kl 19:42
  • 7275 Blandteknik
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    25 oktober kl 18:19

    1018 Blandteknik

    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, daterad -51. Blandteknik, bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 53x43 cm. Signerad

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    25 oktober kl 18:31

  • 8008 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 oktober kl 19:32
  • 1018 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    25 oktober kl 18:31
  • 6113 Färgkrita
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 oktober kl 18:19
  • 8072 Gouache
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 oktober kl 19:10
  • 7131 Teckning
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 oktober kl 19:12
  • 8052 Tusch
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 oktober kl 18:07
  • Metropol Tipsar
  • 1005 Akvarell
    Utrop: 10.000 kr

    25 oktober kl 20:35
  • 1018 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    25 oktober kl 18:31