KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Hans Arnold  Asta Bäckman  Agnes Cleve  Louis Noirot  Helmer Osslund  Karl Axel Pehrson  Lennart Segerstråle
  • 8308 Akvarell
    G Kühn, vinterlandskap, 47x34 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    29 april kl 19:25
  • 5531 Akvarell
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr

    29 april kl 20:03
  • 8064 Akvarell
    John Richardson, landskap med kor & hästar, 38x55
    Utrop: 300 - 700 kr

    29 april kl 20:04

    5531 Akvarell

    Helmer Osslund (1866-1938), Sverige. Signerad, Lapp-Thomas. Akvarell på papper, Motivet: 56x29

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    29 april kl 20:03

  • 2048 Akvarell
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    29 april kl 19:46
  • 9019 Akvarell
    Utrop: 100 - 600 kr

    29 april kl 19:55
  • 7015 Akvareller
    3 st, Sent 1800-tal, Lösa blad, 12x15 ca, Stockholm
    Utrop: 100 - 500 kr

    29 april kl 18:07
  • 7518 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    29 april kl 18:30
  • 2006 Blandteknik
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    29 april kl 19:22
  • 8316 Teckningar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    29 april kl 19:32
  • Metropol Tipsar
  • 2048 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    29 april kl 19:46
  • 2006 Blandteknik
    Utrop: 5.000 kr

    29 april kl 19:22
  • 5531 Akvarell
    Utrop: 8.000 kr

    29 april kl 20:03