KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Ivar Arosenius  Walter du Halde  Albert Engström  Claes Giertta  Ulf Granlund  August Malmström  Madeleine Pyk  Jan Rhodin  Martin Säflund  Henrik Skagh  Ernst Wrede
  • 6413 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 18:40
  • 1001 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    27 mars kl 18:47
  • 6102 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:46

    1001 Akvarell

    Ivar Arosenius (1878-1909), Sverige. "Vedsågare". Monogramsignerad IA, Daterad -08. Akvarell, daterad bildmått: 9,5x10,5, yttermått inklusive ram: 34x27 cm

    Utrop: 4.000 kr

    27 mars kl 18:47

  • 7498 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:35
  • 7555 Bildrulle
    Kina, 1980-tal, 54x143 cm, oramad
    Utrop: 800 kr

    27 mars kl 19:43
  • 7294 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    27 mars kl 18:33
  • 6386 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 20:51
  • 7107 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:38
  • 7001 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    27 mars kl 19:38
  • 1019 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr

    27 mars kl 20:07
  • 6470 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:27
  • 7151 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 mars kl 20:37
  • 6212 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 18:47
  • 7004 Blandteknik
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:59
  • 7074 Blyerts
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    27 mars kl 20:02

    1019 Blandteknik

    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Antika Roma". Signerad, daterad 1982, bladets mått: 30x23 cm, yttermått inklusive ram: 48x36 cm

    Utrop: 4.000 kr

    27 mars kl 20:07

  • 7505 Blyertsteckning
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:07
  • 7247 Diorama
    Kustmotiv, 1887 cm, yttermått inklusive ram: 51x66 cm
    Utrop: 1.000 kr

    27 mars kl 18:37
  • 7108 Kolteckning
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 18:24
  • 6355 Pastell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 20:18
  • 6349 Pastell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 20:08
  • 7207 Pastell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 20:27
  • 6109 Pastell
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:58
  • 6476 Teckningar
    Utrop: 500 kr

    27 mars kl 19:32
  • Metropol Tipsar
  • 1019 Blandteknik
    Utrop: 4.000 kr

    27 mars kl 20:07
  • 1001 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    27 mars kl 18:47