Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Maks Belinsky  Kaj Bernstone  Stig Claesson Slas  Erland Cullberg  Leopold Fare  Yngve Gamlin  Max Goldstein - Mago  Björn Hallström  Harry Kampf  Frans Lindström  Tippan Nordén  Thage Nordholm  Lars Norrman  Jan Rhodin  Nils Tydén
  • 4058 Akvarell
    Carl Sandell, monogramsignerad, komposition. Akvar..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:01
  • 4157 Akvarell
    Carl Schubert. Signerad, daterad -83. Akvarell, bi..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:04
  • 4213 Akvarell
    Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signerad, ak..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:03

    4083 Pastell

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Porträtt. Signerad, daterad -94. Bildmått: ca 42x30 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm

    Utrop: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 mars kl 18:07


  • 3493 Akvarell
    J. Schäfer-Vietor, Stadsutsikt. Signerad. Bildmått..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:14
  • 4200 Akvarell
    Jussi Wisell, Äpplen. Signerad. Akvarell, bildmått..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:36
  • 4044 Akvarell
    Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Zlatan. Signerad..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:20
  • 3395 Akvarell
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i hatt. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:45
  • 4137 Akvarell
    Leopold Fare (1926-1996), Sverige. "Öga mot havet,..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:27
  • 3079 Akvarell
    Maks Belinsky (f. 1985), Ukraina. Landskap i Emili..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:18
  • 3072 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Höstlandskap, ej signerad...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:56
  • 4144 Akvarell
    Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Landskap. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:05
  • 4194 Akvarell
    Tussa Barkman, Persikor. Signerad, daterad 1991. A..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:13
  • 4180 Akvareller
    2 st, Kina, 1900-tal. Signerade, yttermått inklusi..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:26
  • 4358 Blandteknik
    Harry Kampf (1926-1989), Sverige. Hus i månsken. S..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:11
  • 4368 Blandteknik
    Jan Rhodin (f. 1938), Sverige. Fiskebåtar. Signera..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:06
  • 4161 Blandteknik
    Kia Koponen, man. Signerad, daterad 2004, oramad, ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:45
  • 4174 Blandteknik
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kvinna i gränd...//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:28
  • 4334 Blandteknik
    Max Goldstein - Mago (1925-2008), Sverige. Porträt..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:36
  • 3276 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, mod..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:41
  • 4350 Blandteknik
    Stig Rönnerholm, komposition. Signerad, daterad 19..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:10
  • 4335 Blandteknik
    Yngve Gamlin (1926-1995), Sverige. Behornat ansikt..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:36
  • 4259 Blyerts
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Apa med glas..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:03
  • 4173 Blyerts
    Nils Tydén (1889-1976), Sverige. Utsikt mot Gamla ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:08
  • 3494 Blyerts
    Oidentifierad konstnär. Landskap med skördearbetar..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:16
  • 4028 Bokillustration
    Tippan Nordén (f. 1943), Sverige. Till Barbro Beck..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:47
  • 4060 Collage
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Älg i sko..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:29
  • 4083 Pastell
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Porträtt. Si..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:07
  • 4109 Pastell
    Kopia efter Paul Peel, barn vid brasa. Signerad, 9..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 19:48
  • 4130 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Liggande fasad. Signerad, ..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:21
  • 3386 Teckningar
    Max Goldstein - Mago (1925-2008), Sverige. 5 st. S..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 20:20
  • Metropol Tipsar
  • 4083 Pastell
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Porträtt. Si..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    4 mars kl 18:07




Ladda ner broschyr