bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Pietro Dalla Santa  Göran Folcker  Arvid Fougstedt  Einar Jolin  Karl Momen  Nils Nilsson Skum  Thage Nordholm  Jenny Nyström  Josef Öberg  Tina Schüler  Stig Södersten  Anders Wallin  Gunnar Widforss  Emile Zoir
  • 9174 Akvarell
    Blå Moskén (Sultanahmet Camii), Konstantinopel, 22x34
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:09
  • 9147 Akvarell
    Carin Blomberg, segelbåtar, motivet: 42x58
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:58
  • 7276 Akvarell
    Emile Zoir (1867-1936), 1911, Kust, 60x46
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:11
  • 8364 Akvarell
    Göran Folcker (1920-2000), "Källa", motivet: 44x29
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:15
  • 4423 Akvarell
    Gunnar Widforss (1879-1934), 1908, 'Stigbergsgatan..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 18:49
  • 9349 Akvarell
    Inga Wånggren, Källhagen, 21x26
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:07
  • 5023 Akvarell
    Jenny Nyström (1854-1946), Sjungande pojkar, motiv..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:28
  • 7275 Akvarell
    Josef Öberg (1890-1967), Stockholm, 47x60
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 19:17
  • 9353 Akvarell
    Lars Hansson, Landskap, 23x33
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 18:11
  • 9269 Akvarell
    Oidentifierad konstnär, kust, signerad. - 55, 29x42
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:41
  • 3008 Akvarell
    Olle Hagdahl, Klara Kyrka, signerad. - 45, 40x31
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 18:12
  • 9292 Akvarell
    Per F. Engström, figurer vid hus, 24x30
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:03
  • 3011 Akvarell
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), Agnes Stockholm, 6..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 20:17
  • 7282 Akvarell
    Sign B-N, Stockholm, 19x50
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 19:37
  • 9314 Akvarell
    signerad NF, kvinna vid vattenfall, 28x22
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:52
  • 8315 Akvarell
    signerad, Anders Wallin (f. 1953), bladets mått: 4..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:17
  • 7271 Akvarell
    Stig Södersten (1906-1979), Bali 1930, 30x23
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:03
  • 7173 Akvarell
    Thage Nordholm (1927-1990), Kust, 35x46
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:32
  • 3005 Akvarell
    Wetterström, Stockholm, signerad. -22 28x43
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 19:39
  • 5033 Blandteknik
    Ammar Farhat (1911-1987), 1956, Mor med barn, blad..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 18:59
  • 5019 Blandteknik
    Arvid Fougstedt (1888-1949), 25x18, Paris 1908
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:38
  • 5017 Blandteknik
    Einar Jolin (1890-1976), Man med orm, 48x39
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:22
  • 9317 Blandteknik
    Jan Lundqvist, Stockholmsmotiv, 58x77
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:01
  • 5008 Blandteknik
    Jenny Nyström (1854-1946), 'Till barnbiblioteket s..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 20:08
  • 5029 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Renhjord, "1941 års..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:08
  • 9350 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. monogramsignatur, 18x13
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 18:08
  • 9060 Blandteknik
    signerad. E. L-N 1916, man och fågel, 31x15
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 18:06
  • 8128 Blandteknik
    Tatiana Loguine (Loginoff), -45, Sydländskt motiv ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:53
  • 8230 Färgkrita
    Karl Momen (f. 1935), 2005, Komposition, motivet: ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:03
  • 8580 Målning på skinn
    Djingis Kahn, 110x76
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 20:51
  • 9172 Pastell
    Signerad Beck Schwarz, Kvinna som syr, 75x51
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:19
  • 9171 Pastell
    signerad, Man, 29x19
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:19
  • 9024 Pastell
    Tina Schüler (f. 1967), stilleben, signerad, 61x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    31 juli kl 19:00
  • Metropol Tipsar
  • 4423 Akvarell
    Gunnar Widforss (1879-1934), 1908, 'Stigbergsgatan..//
    Utrop: 2.600 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    21 augusti kl 18:49
  • 5033 Blandteknik
    Ammar Farhat (1911-1987), 1956, Mor med barn, blad..//
    Utrop: 25.000 kr
    Just nu: 19.500 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 18:59
  • 5029 Blandteknik
    Nils Nilsson Skum (1872-1951), Renhjord, "1941 års..//
    Utrop: 8.000 kr
    Just nu: 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:08
  • 5017 Blandteknik
    Einar Jolin (1890-1976), Man med orm, 48x39
    Utrop: 4.000 kr
    Just nu: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:22
  • 5023 Akvarell
    Jenny Nyström (1854-1946), Sjungande pojkar, motiv..//
    Utrop: 10.000 kr
    Just nu: 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:28
  • 5019 Blandteknik
    Arvid Fougstedt (1888-1949), 25x18, Paris 1908
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 19:38
  • 5008 Blandteknik
    Jenny Nyström (1854-1946), 'Till barnbiblioteket s..//
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    28 augusti kl 20:08