bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Hans Abrahamsson  Marja Casparsson  Sten Dunér  Katarina Elfast  Edith Fischerström  Frans Lindström  Milvia Maglione  Oscar Reutersvärd  Stoimen Stoilov  Uno Vallman  Axel Wallert  Håkan Welin
  • 7033 Akvarell
    Hans Abrahamsson (1903-1992), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:05
  • 7126 Akvarell
    Kaj Bernstone (f. 1946), "Vårvinter", Signerad. Mo..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:38
  • 7100 Akvarell
    Katarina Elfast (f. 1957), Sverige. Skallens Fyr, ..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:29
  • 7106 Akvarell
    Marja Casparsson (1901-1964), Sverige. Stilleben, ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:32
  • 7134 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad D Could, Vinterla..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:49
  • 4132 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Kyrka, 53x37
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:50
  • 7221 Akvareller
    2 st. Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Stockh..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:54
  • 7107 Blandteknik
    2 st, Marja Casparsson (1901-1964), Sverige. 25x35..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:34
  • 7269 Blandteknik
    Amanda Ooms, 100x69
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:13
  • 2022 Blandteknik
    Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Lastning av båt..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:12
  • 4480 Blandteknik
    Edith Fischerström (1881-1967), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:23
  • 7197 Blandteknik
    Håkan Welin (f. 1960), Sverige. Signerad, -06,39x26
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:04
  • 7178 Blandteknik
    K-G Olsson, "Den andra världen", Signerad 1968. Mo..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:53
  • 7127 Blandteknik
    Milvia Maglione (1934-2010), Frankrike. Signerad. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:39
  • 7128 Blandteknik
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. "Perspecti..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:39
  • 7325 Blandteknik
    Raia, 1963,59x43
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:07
  • 7129 Blandteknik
    Sten Dunér (f. 1931), Sverige. Signerad -67, Motiv..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:41
  • 7073 Blandteknik
    Stoimen Stoilov (f. 1944), Bulgarien. Kvinna. Moti..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:55
  • 4516 Teckning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. 1946, Fjällmotiv..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:45
  • Metropol Tipsar
  • 7073 Blandteknik
    Stoimen Stoilov (f. 1944), Bulgarien. Kvinna. Moti..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:55
  • 2022 Blandteknik
    Axel Wallert (1890-1962), Sverige. Lastning av båt..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:12




Ladda ner broschyr