KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar
Aktuella artister: Sven Hedin • Robert Högfeldt • Filiph Jakobsson • Jonas Lindkvist • David Ljungdahl • Einar Nerman • Jonas Nilsson • Anna Ödman • Charles Sjöholm • Göran Strååt • Harald Wiberg • Gusten Widerbäck • Örjan Wikström
8103 Akvarell
Utrop: 500 kr
29 juli kl 19:03 -
8446 Akvarell
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
29 juli kl 20:34 -
7223 Akvarell
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 19:31
8434 Akvarell
Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Landskap med rådjur. Signerad, daterad 1963. Akvarell, bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 41x42 cm
Utrop: 3.000 kr
29 juli kl 20:05
8434 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
29 juli kl 20:05 -
8386 Akvarell
Utrop: 500 kr
29 juli kl 19:29 -
8341 Akvarell
Utrop: 500 kr
29 juli kl 20:46
8317 Akvareller
Utrop: 500 kr
29 juli kl 20:17 -
8348 Akvareller
Utrop: 1.500 kr
29 juli kl 19:24 -
7132 Blandteknik
Utrop: 2.000 kr
29 juli kl 19:52
8235 Blandteknik
Utrop: 1.500 kr
29 juli kl 18:53 -
8298 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
29 juli kl 19:26 -
7244 Blandteknik
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 19:19
8300 Blandteknik
Utrop: 1.000 kr
29 juli kl 20:06 -
7169 Blandteknik
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 19:47 -
8436 Blyerts
Utrop: 300 kr
Aktuellt bud: 100 kr
29 juli kl 19:11
7132 Blandteknik
Alexandr Rodchenko, kavajnål/pin, för “Dobrolet” Aviation Society, Ryssland, utgivare Moma, blandteknik, yttermått inklusive ram: 16x16 cm. Ej signerad
Utrop: 2.000 kr
29 juli kl 19:52
7222 Blyerts
Utrop: 500 kr
29 juli kl 19:30 -
8284 Offset
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.000 kr
29 juli kl 18:14 -
7117 Pastell
Utrop: 500 kr
29 juli kl 18:06
7287 Pastell
Utrop: 500 kr
29 juli kl 19:43 -
8241 Tusch
Utrop: 2.000 kr
29 juli kl 18:07 -
8250 Tusch
Utrop: 800 kr
29 juli kl 19:02
- Metropol Tipsar
8434 Akvarell
Utrop: 3.000 kr
29 juli kl 20:05 -
8241 Tusch
Utrop: 2.000 kr
29 juli kl 18:07 -
8235 Blandteknik
Utrop: 1.500 kr
29 juli kl 18:53
7132 Blandteknik
Utrop: 2.000 kr
29 juli kl 19:52