bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Sven Deurell  Eric Hallström  Robert Högfeldt  Paul Holsby  Bruno Liljefors  Hasse Lindroth  Pierre Olofsson  Edlef ter Haar Romeny  Uno Vallman  Adrien Joseph Verhoeven-Ball  Curt Viberg  Agneta Wrangel
  • 1382 Akvarell
    Agneta Wrangel (1917-2006), Sverige. Läsande orien..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:18
  • 2157 Akvarell
    Kina, Landskap, 57x94
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:02
  • 2328 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. 23x32
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:17
  • 2166 Akvareller
    3 st, Alf Wetterström, Stockholm, Rådmansgatan / K..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:28
  • 2297 Blandteknik
    2 st, Terese Wennberg, Figurer, Signerade. Motivet..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:43
  • 2156 Blandteknik
    Bondemålning Sian. Motivet: 39x55
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:01
  • 1433 Blandteknik
    Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Signerad Curt Vi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:54
  • 5029 Blandteknik
    Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Stilleben, Si..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:09
  • 2127 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad Jemenez, 1900-tal..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:06
  • 2415 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad LH, Utanför, 57x49
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:33
  • 5015 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Snurra", 23x26
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:23
  • 2162 Blyerts
    Monogramsign LL -16, Jaktmotiv. Motivet: 12x16
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:22
  • 2077 Blyerts
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. "Tincen Kina, La..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:09
  • 5016 Glasmålning
    Man och Kvinna. Kina, 1800-talets först hälft, 50x..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:02
  • 2175 Parti teckningar
    Diverse, lösa blad, 1800-/1900-tal
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:00
  • 2038 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1950-tal, 59x47
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:28
  • 2335 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Stockholm, 44x59
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:19
  • Metropol Tipsar
  • 5015 Blandteknik
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Snurra", 23x26
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:23
  • 5029 Blandteknik
    Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Stilleben, Si..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:09
  • 5016 Glasmålning
    Man och Kvinna. Kina, 1800-talets först hälft, 50x..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    om 8 dagar
    29 oktober kl 20:02




Ladda ner broschyr