bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Eric Hallström  Robert Högfeldt  Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma  Jan Naliwajko  Siri Rathsman  Nils Rundgren Björnjägaren  Elis Ryberg
  • 5264 Akvarell
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Interiör, 27x23 ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:26
  • 6115 Akvarell
    Isac Gustaf Claeson, tillskriven. Napolis hamn. Ak..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:41
  • 7041 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1886, Spelande k..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:15
  • 7030 Akvareller
    2 st, Manuel Tavares, Kustlandskap. Signerad, date..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:54
  • 6464 Blandteknik
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:35
  • 7020 Blandteknik
    Marja de Raadt, "Selfportrait as a sunflower". Sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:37
  • 7040 Blandteknik
    Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), Sverige. S..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:37
  • 1051 Blandteknik
    Oidentifierad Konstnär, Fransk skola, 1800-tal, Ma..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:45
  • 6284 Blandteknik
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Troll lurar ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:53
  • 7026 Färgkrita
    Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:34
  • 7022 Krita
    Eric Hallström (1893-1946), Sverige. Timmerupplag...//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:01
  • 7005 Teckningar
    2 st, Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma (1904..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:42
  • 6340 Teckningar
    2 st, Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Häst &..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:54




Ladda ner broschyr