KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: BECK & JUNG   Eduardo Arranz-Bravo  Claes Bäckström  Ferdinand Boberg  Erland Cullberg  Sten Etling  Karl Fager  Harald Garmland  Sven Hellquist  Gustaf Hellsing  Nils Kölare  Christian Björn Larsen  Oscar Reutersvärd  Sten Birger Rudnäs
  • 1126 Akvarell
    1800-tal, 17x22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 18:38
  • 1625 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:06
  • 8654 Akvarell
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 november kl 19:13

    9055 Blandteknik

    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Komposition, Gouache / papper. Signerad, daterad 1977, bladets mått: 63x94,5

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    2 november kl 19:47

  • 1354 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 november kl 19:15
  • 1437 Akvarell
    Gata, 18x23 cm. Ej signerad
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:24
  • 1119 Akvarell
    Utrop: 300 - 500 kr

    2 november kl 20:23
  • 1493 Akvarell
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 20:15
  • 1398 Akvarell
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 november kl 19:26
  • 1168 Akvarell
    Utrop: 100 - 400 kr

    2 november kl 18:13
  • 1441 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 20:41
  • 1068 Akvarell
    Utrop: 300 - 500 kr

    2 november kl 18:31
  • 1020 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr

    2 november kl 20:55
  • 1391 Blandteknik
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 november kl 18:40
  • 9018 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 november kl 20:29
  • 1248 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 20:19

    9041 Färgkrita

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, "Stadsbild". Motivet: 41x61 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    2 november kl 20:38

  • 1665 Blandteknik
    Kina, 49x39cm. Ej signerad
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 19:12
  • 9049 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 november kl 19:24
  • 9055 Blandteknik
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr

    2 november kl 19:47
  • 1576 Blandteknik
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 18:03
  • 1218 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 19:07
  • 8621 Blandteknik
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 19:40
  • 1497 Blandteknik
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 november kl 20:08
  • 1438 Blyerts
    Ryssland, flicka, 24x14 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 20:55
  • 9041 Färgkrita
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    2 november kl 20:38
  • 1679 Gouache
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 november kl 20:56
  • 1686 Miniatyrmålning
    Duchesse de benny+ miniatyrtryck. Höjd: 5- 12 cm
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 19:43
  • 1596 Pastell
    G Gunnarsson, stilleben, Signerad, 49x62 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 20:21

    9049 Blandteknik

    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Gouache / papper. Signerad, daterad 1980, bladets mått: 37x25 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    2 november kl 19:24

  • 1671 Teckning
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 november kl 20:30
  • 1166 Tusch
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    2 november kl 19:09
  • 1440 Tusch
    signerad Edlund, hundvalp, 27x18 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:40
  • Metropol Tipsar
  • 9055 Blandteknik
    Utrop: 6.500 kr

    2 november kl 19:47
  • 9041 Färgkrita
    Utrop: 3.000 kr

    2 november kl 20:38
  • 9049 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 november kl 19:24
  • 1354 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 november kl 19:15
  • 8654 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr

    2 november kl 19:13