KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Harry Booström  Bertil Bull Hedlund  Björn Hallström  Erik Höglund  Lennart Jirlow  Johan Lundgren  Lars Norrman  Madeleine Pyk  Oscar Reutersvärd  Ragnar Sandberg  Gunnar Stålbrand  Fritz von Dardel
  • 2033 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 18:45
  • 4087 Akvarell
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    1 juli kl 19:37
  • 2215 Akvarell
    Monogramsignerad, E. F. 09,32x24 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 20:21

    4091 Blandteknik

    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. Modell. Signerad, daterad - 51, ca 30x18 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    1 juli kl 19:06

  • 2280 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 20:05
  • 1314 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1947,20x30
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 19:36
  • 4008 Akvarell
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    1 juli kl 18:46
  • 4108 Akvareller
    2 st, Kj Dahlén-Lundgren, signerad. Kust, 42x55 cm
    Utrop: 300 - 800 kr

    1 juli kl 20:11
  • 4130 Blandteknik
    Utrop: 100 - 600 kr

    1 juli kl 18:56
  • 4122 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • 4023 Blandteknik
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 19:21
  • 4091 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 19:06
  • 4119 Krista
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    1 juli kl 20:28
  • 4030 Pastell
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    1 juli kl 18:57
  • 2309 Pastell
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 20:37
  • 2153 Tusch
    Utrop: 300 - 700 kr

    1 juli kl 19:22

    4121 Tusch

    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. "Via Acaire", signerad. 11x15 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    1 juli kl 18:31

  • 4121 Tusch
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • Metropol Tipsar
  • 4091 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 19:06
  • 4121 Tusch
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 18:31
  • 4122 Blandteknik
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 18:31