KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Aly Ben Salem  Oskar Bergman  Robert Högfeldt  Leif Jacobsson  Josef Jungwirth  Erik Harald Zetterström - Kar de Mumma  Nikolai Lehto  Rolf Mellström  Yervand Nahapetian  Jan Naliwajko  Werner Pfeiffer  Edward Smith
  • 6108 Akvarell
    Utrop: 500 - 800 kr

    25 jan kl 19:51
  • 3462 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 jan kl 20:31
  • 6331 Akvarell
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 jan kl 18:41

    3322 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1929, backe med blåsippor och vitsippor. Motivet: 33x48cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 12.500 kr

    25 januari kl 20:10

  • 5299 Akvarell
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 jan kl 20:01
  • 1006 Akvarell
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    25 jan kl 20:47
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr

    25 jan kl 18:16
  • 1001 Akvarell
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    25 jan kl 20:40
  • 1002 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    25 jan kl 20:34
  • 3322 Akvarell
    Utrop: 15.000 kr
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    25 jan kl 20:10
  • 3323 Akvarell
    Utrop: 10.000 - 15.000 kr

    25 jan kl 19:15
  • 1016 Akvarell
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    25 jan kl 20:45
  • 6328 Akvarell
    signerad, Hus vid vattendrag, 31x45 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 jan kl 19:53
  • 1018 Akvarell
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr

    25 jan kl 18:22
  • 6003 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 jan kl 19:12
  • 6052 Blandteknik
    Utrop: 100 - 500 kr

    25 jan kl 18:13

    3323 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Signerad, daterad 1939, ekdunge med vitsippor, Motivet: 39x33,5cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    25 januari kl 19:15

  • 1017 Blandteknik
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr

    25 jan kl 18:17
  • 6188 Blandteknik
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    25 jan kl 20:42
  • 1026 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    25 jan kl 20:32
  • 6065 Blandteknik
    Utrop: 500 - 800 kr

    25 jan kl 20:30
  • 1007 Blandteknik
    Utrop: 8.000 - 10.000 kr

    25 jan kl 19:57
  • 6074 Blandteknik
    Utrop: 300 - 600 kr

    25 jan kl 20:22
  • 1003 Blandteknik
    Utrop: 1.500 - 2.600 kr

    25 jan kl 20:25
  • 5223 Blandteknik
    Utrop: 300 - 700 kr

    25 jan kl 20:24
  • 6109 Blyerts
    Utrop: 300 - 800 kr

    25 jan kl 18:39
  • 6323 Collage
    Utrop: 100 - 300 kr

    25 jan kl 18:36
  • 6329 Gouache
    Signerad Tsirk, 1963, komposition. Motivet: 39x31 cm
    Utrop: 100 - 300 kr

    25 jan kl 19:58
  • 1014 Pastell
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    25 jan kl 18:27

    1006 Akvarell

    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Is och snö". Signerad, daterad 1943. Motivet: 35,5x50 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    25 januari kl 20:47

  • Metropol Tipsar
  • 1003 Blandteknik
    Utrop: 2.600 kr

    25 jan kl 20:25
  • 1002 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    25 jan kl 20:34
  • 1016 Akvarell
    Utrop: 5.000 kr

    25 jan kl 20:45
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 8.000 kr

    25 jan kl 18:16
  • 1017 Blandteknik
    Utrop: 6.000 kr

    25 jan kl 18:17
  • 1001 Akvarell
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    25 jan kl 20:40
  • 1018 Akvarell
    Utrop: 7.000 kr

    25 jan kl 18:22
  • 1014 Pastell
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.200 kr

    25 jan kl 18:27
  • 1007 Blandteknik
    Utrop: 10.000 kr

    25 jan kl 19:57