KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar

Aktuella artister: Acke Åslund  Oskar Bergman  Maria Boczewska  Albert Engström  Hjalmar Falk  Jacob Hägg  Hilding Linnqvist  Bengt Lissegårdh  Sam Middleton  Nils Nilsson Skum  Åke Nothberg  Robert Storm Petersen  Gérard Titus-Carmel
  • 8044 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, 23x54cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    17 augusti kl 19:54
  • 8201 Akvarell
    Ingvar Andersson. Signerad, daterad 1986,25x35 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    17 augusti kl 18:27
  • 3013 Akvarell
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 20:35

    3013 Akvarell

    Jacob Hägg (1839-1931), Sverige. "Minne från Reval 1899" (Tallin). Signerad, daterad 1901,66x50 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 9.800 kr

    31 augusti kl 20:35

  • 3014 Akvarell
    Utrop: 2.000 - 2.400 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 19:06
  • 1024 Akvarell
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 19:41
  • 3018 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 18:26
  • 8292 Akvarell
    Sven Fredriksson, stilleben, 24x31 cm. Signerad
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 augusti kl 19:13
  • 8010 Akvareller
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 augusti kl 19:34
  • 1070 Akvareller
    3 st. Signerad Aug Olsson, Stockholmsmotiv, 20x15 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 20:16
  • 1081 Akvareller
    Utrop: 100 - 600 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 20:34
  • 8128 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr

    17 augusti kl 19:09
  • 8129 Blandteknik
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr

    17 augusti kl 19:40
  • 1011 Blandteknik
    Utrop: 500 - 800 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 18:37
  • 7132 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    17 augusti kl 18:15
  • 8107 Blandteknik
    Utrop: 100 - 300 kr

    17 augusti kl 19:38

    6263 Blandteknik

    Sam Middleton (1927-2015), USA. Signerad, daterad 1960. Blandteknik/kollage på papper. Bladets mått: 38x50cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    17 augusti kl 18:19

  • 7359 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    17 augusti kl 19:01
  • 1082 Blandteknik
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 19:06
  • 3027 Blandteknik
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 20:05
  • 6263 Blandteknik
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr

    17 augusti kl 18:19
  • 8328 Blyertsteckning
    Hellman, Flygplan, 1965. Motivet: 33x32 cm
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 augusti kl 18:21
  • 1043 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 18:35
  • 7147 Pastell
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 augusti kl 18:44
  • 6142 Pasteller
    Utrop: 100 - 500 kr

    17 augusti kl 19:16
  • 8327 Teckning
    Utrop: 1.200 - 2.000 kr

    17 augusti kl 19:22
  • Metropol Tipsar
  • 3027 Blandteknik
    Utrop: 5.000 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 20:05
  • 3013 Akvarell
    Utrop: 12.000 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 20:35
  • 8044 Akvarell
    Utrop: 2.000 kr

    17 augusti kl 19:54
  • 3018 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 18:26
  • 3014 Akvarell
    Utrop: 2.400 kr

    om tre veckor
    31 augusti kl 19:06
  • 1024 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr

    om 10 dagar
    24 augusti kl 19:41
  • 8327 Teckning
    Utrop: 2.000 kr

    17 augusti kl 19:22
  • 6263 Blandteknik
    Utrop: 6.500 kr

    17 augusti kl 18:19