bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Eva Bagge  Wibeke Beck-Friis  Oskar Bergman  Tage Fougstedt  Ernst Goldschmidt  Ulla-Britt Hede  Filiph Jakobsson  Regina Kylberg  Ann-Mari Larsén  Viola Larsson-Allvar  Louise Lidströmer  Olle Ljungström  Hertha Olivet  Mai-Britt Palmroth  Petter Pettersson  Madeleine Quist Odgren  Beda Seth  Elisabet Siewert-Miller  Max Walter Svanberg  Woldemar Tank  Anna von Gersdorff-Obolensky  Einar Wallquist
  • 4036 Akvarell
    Ma Savng. Stadsmotiv. Signerad, daterad 1928. Akva..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:22
  • 3239 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad 1901, "La..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:38
  • 4571 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad Nilsson, Modell p..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:52

    4439 Teckning

    Olle Ljungström (1961-2016), Sverige. "Glad Maya-Indian, Signerad. Motivet: 29x20, yttermått inklusive ram: 42x32 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    19 april kl 19:50


  • 4570 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, pojke,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:10
  • 4031 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Stadsm..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:12
  • 4536 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Tupp. Signerad, daterad -1..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:06
  • 4029 Akvarell
    signerad, akvarell, 1872,23x29, yttermått inklusiv..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:52
  • 4065 Akvarell
    Tage Fougstedt (1890-1959), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:38
  • 4572 Akvareller
    2 st, Stig Deteste, ansikten. Signerade, Motivet: ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:21
  • 4388 Blandteknik
    Bengt Bergström, "Fågel blå som ung". Signerad, 37..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:03
  • 9096 Blandteknik
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Route 66". S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:35
  • 4067 Blandteknik
    Kina, Lei. Signerad, daterad 1938,23x16, yttermått..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:14
  • 4313 Blandteknik
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:26
  • 4568 Blandteknik
    Signerad Elmorth, 1962, Slussen, nn: 18x28, ytterm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:39
  • 4112 Blyerts
    Einar Wallquist (1896-1985), kvinna. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:56

    4076 Pastell

    Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Torghandel Kornhamnstorg. Signerad, daterad -59. Motivet: 34x52, yttermått inklusive ram: 50x66 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    19 april kl 19:25


  • 4334 Färgkrita
    Ernst Goldschmidt (1879-1959), Danmark. Porträtt a..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:41
  • 4307 Pastell
    Carl Brandt, Signerad, månskenslandskap, 36x53, yt..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:42
  • 4565 Pastell
    Gösta Larsson, Österlånggatan, 34x26, yttermått in..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:56
  • 4074 Pastell
    Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Pojke, Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 18:59
  • 4077 Pastell
    Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Stureplan. Sig..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:20
  • 4076 Pastell
    Woldemar Tank (1903-1997), Sverige. Torghandel Kor..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:25
  • 4439 Teckning
    Olle Ljungström (1961-2016), Sverige. "Glad Maya-I..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:50
  • 4168 Teckningar
    2 st, K Holmberg, 1892, yttermått inklusive ram: 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 20:15
  • Metropol Tipsar
  • 4439 Teckning
    Olle Ljungström (1961-2016), Sverige. "Glad Maya-I..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 april kl 19:50




Ladda ner broschyr