bakg

KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar



Aktuella artister: Agnes Ahlberg  Elsa Hammar-Moeschlin  Lennart Jirlow  Ulf Johansson  Carl Palme  Carl Wilhelmson
  • 9050 Akvarell
    Carl Palme (1879-1960), Bergslandskap, monogramsig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 augusti kl 20:38
  • 9503 Blandteknik
    4 st, Bo Wennberg. Ej signerade, yttermått inklusi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 augusti kl 20:56
  • 2060 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Fjällmotiv, mo..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 19:45
  • 2028 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus i landskap..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 18:35
  • 2011 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Hus. Signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 19:54
  • 2043 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Kust, Monogram..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 20:16
  • 2038 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Landskap med h..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 18:05
  • 2019 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sjöbodar. Ej s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 20:35
  • 2046 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Stad. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 18:46
  • 2004 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Sydländsk by. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 19:21
  • 2041 Pastell
    Agnes Ahlberg (1896-1972), Sverige. Trädgård. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    16 augusti kl 18:35
  • 9484 Pastell
    Bo Wennberg, Signerad, 37x42, yttermått inklusive ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 augusti kl 19:40
  • 9252 Tusch
    Elsa Hammar-Moeschlin (1879-1950), Sverige. Hus. S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    9 augusti kl 19:13




Ladda ner broschyr