KONST / Litografier

Aktuella artister: Hans Arnold  Frank Björklund  Olle Bonniér  Gunnar Brusewitz  Peter Dahl  Yrjö Edelmann  Emil Johanson-Thor  Gunnar Johnsson  Ewert Karlsson EWK  Evy Låås  Bengt Landin  Carl Larsson  Marianne Lindberg De Geer  Lena A Linderholm  Sven Ljungberg  Karl Momen  Suzanne Nessim  Sture Nilsson  Lars Norrman  Karl Axel Pehrson  Lennart Rodhe  Lennart Rosensohn  Elis Ryberg  Roland Svensson  Théo Tobiasse  Philip von Schantz  Arvid Widerberg  Örjan Wikström  Stanislaw Zoladz
  • 2017 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    om en månad
    24 april kl 20:52
  • 2012 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 18:56
  • 7006 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    3 april kl 19:40

    2022 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Hink. Signerad, numrerad 85/190, daterad -86. Färglitografi, bildmått: 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 64x55

    Utrop: 2.400 kr

    24 april kl 20:37

  • 8254 Färglitografi
    Utrop: 300 kr

    3 april kl 20:36
  • 8219 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    3 april kl 18:27
  • 7402 Färglitografi
    Utrop: 700 kr

    3 april kl 20:08
  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    om en månad
    24 april kl 19:22
  • 8261 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    3 april kl 18:45
  • 2007 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    om en månad
    24 april kl 18:06
  • 2026 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 19:20
  • 8097 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    3 april kl 20:26
  • 8095 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    3 april kl 18:42
  • 8101 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    3 april kl 18:03
  • 2011 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 20:25
  • 2014 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    om en månad
    24 april kl 18:31

    2019 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Vaser. Signerad, numrerad 33/80, daterad -90. Färglitografi, bildmått: 26x31 cm, yttermått inklusive ram: 50x54 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    24 april kl 18:41

  • 2003 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 19:51
  • 8036 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    3 april kl 20:45
  • 8149 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    3 april kl 18:48
  • 2013 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 19:31
  • 8059 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    3 april kl 19:25
  • 8404 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    3 april kl 20:49
  • 2022 Färglitografi
    Utrop: 2.400 kr

    om en månad
    24 april kl 20:37
  • 2019 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    om en månad
    24 april kl 18:41
  • 8232 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    3 april kl 18:28
  • 2015 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    om en månad
    24 april kl 19:54
  • 2021 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    om en månad
    24 april kl 19:14
  • 7182 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    3 april kl 19:09

    2021 Färglitografi

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Kust med klippor. Signerad, numrerad 276/310, daterad 1999. Färglitografi. Bladets mått: 41x60 cm, yttermått inklusive ram: 58x76 cm

    Utrop: 2.000 kr

    24 april kl 19:14

  • 2016 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 18:50
  • 8058 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr

    3 april kl 20:26
  • 2010 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    om en månad
    24 april kl 18:58
  • 8100 Färglitografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    3 april kl 19:38
  • 8025 Färglitografier
    Utrop: 500 kr

    3 april kl 19:39
  • 8240 Litografi
    Utrop: 500 kr

    3 april kl 18:33
  • 8248 Litografi
    Utrop: 500 kr

    3 april kl 20:35
  • 8255 Litografier
    Utrop: 600 kr

    3 april kl 20:30
  • 8062 Litografiskt b..
    Utrop: 800 kr

    3 april kl 18:41
  • 8218 Mapp
    Utrop: 600 kr

    3 april kl 18:09
  • Metropol Tipsar
  • 2021 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    om en månad
    24 april kl 19:14
  • 2019 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    om en månad
    24 april kl 18:41
  • 2022 Färglitografi
    Utrop: 2.400 kr

    om en månad
    24 april kl 20:37