KONST / Litografier

Aktuella artister: Bo Åke Adamsson  Gerda Åkesson  Mårten Andersson  Jordi Arkö  Olle Baertling  Ariel Ben-David  Ola Billgren  Bengt Böckman  Peter Dahl  Carl Johan De Geer  Yrjö Edelmann  Leopold Fare  Yvonne Gerner  Helene Hansson-Fahl  Bert Håge Häverö  Curt Hillfon  Ulrica Hydman-Vallien  Sven Erik Johansson  Tom Krestesen  Ingbritt Irene Lagerberg  Veronica Leo  Makode Linde  Lena A Linderholm  Reinhold Ljunggren  Ida Matton  Anna Mizak  Gunnar Norrman  Olle Nyman  Axel Olson  Olle Olsson Hagalund  Madeleine Pyk  Carl Fredrik Reuterswärd  Gustav Rudberg  Gudrun Rytterlund  Lennart Sand  Charles Sjöholm  Jan Stenvinkel  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Endre Sziraki  Théo Tobiasse  Anna Toresdotter  Jean-Pierre Vasarely (Yvaral)  Anne Vilsbøll  Nalle Werner  Angelica Wiik  Sven X-et Erixson
  • 8327 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    30 maj kl 18:32
  • 8312 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 20:47
  • 2116 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:52

    1025 Färglitografi

    Olle Baertling (1911-1981), Sverige. Signerad, numrerad 64/300, daterad 1951-68. Färglitografi. Bladets mått: 28,5x19, oramat löst blad

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    30 maj kl 18:19

  • 2121 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:03
  • 2025 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:14
  • 9376 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 maj kl 20:11
  • 9265 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    30 maj kl 19:30
  • 9474 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 maj kl 19:07
  • 9144 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 18:12
  • 9028 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    30 maj kl 19:10
  • 9523 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 maj kl 20:49
  • 9524 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 maj kl 18:16
  • 9324 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 maj kl 18:37
  • 9172 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    30 maj kl 20:34
  • 7147 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 maj kl 19:46

    9168 Färglitografi

    Makode Linde (f. 1981), Sverige. Ansikte. Signerad, numrerad 46/165, Färglitografi. Bladets mått: 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    30 maj kl 19:31

  • 8290 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 19:44
  • 8289 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 20:56
  • 9084 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 19:15
  • 9206 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 maj kl 20:33
  • 2107 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:40
  • 2093 Färglitografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:42
  • 2106 Färglitografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    om en månad
    20 juni kl 18:03
  • 2087 Färglitografi
    Utrop: 500 - 1.000 kr

    om en månad
    20 juni kl 18:11
  • 9188 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 maj kl 20:38
  • 9186 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 maj kl 19:44
  • 9432 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    30 maj kl 18:11
  • 9111 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 19:46

    9420 Färglitografier

    3 st, Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad EA, Franska musikanter. Färglitografi. Bladets mått: 60x27, yttermått inklusive ram: 77x43 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    30 maj kl 19:20

  • 8227 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 maj kl 18:08
  • 9489 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 19:27
  • 2125 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr

    om en månad
    20 juni kl 19:10
  • 9168 Färglitografi
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    30 maj kl 19:31
  • 9167 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    30 maj kl 20:16
  • 9166 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    30 maj kl 18:31
  • 9171 Färglitografi
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr

    30 maj kl 20:50
  • 9189 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 maj kl 18:27
  • 8296 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 19:56
  • 1025 Färglitografi
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr

    30 maj kl 18:19
  • 9037 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 19:51
  • 8340 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 18:31

    9172 Färglitografi

    Carl Johan De Geer (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 153/190. Färglitografi, bildmått: 70x50cm, yttermått inklusive ram: 87x64cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    30 maj kl 20:34

  • 9479 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 maj kl 20:54
  • 9083 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    30 maj kl 20:54
  • 9075 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 maj kl 20:46
  • 7122 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    30 maj kl 20:16
  • 9173 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    30 maj kl 20:51
  • 9150 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 20:40
  • 9487 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 19:38
  • 8311 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 20:45
  • 9270 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 maj kl 20:57
  • 9534 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    30 maj kl 19:27
  • 9205 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 maj kl 20:14
  • 9182 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 maj kl 18:05

    9166 Färglitografi

    Makode Linde (f. 1981), Sverige. Signerad, numrerad 26/165, hund. Färglitografi. Bladets mått: 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    30 maj kl 18:31

  • 9263 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    30 maj kl 18:53
  • 9493 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 maj kl 20:50
  • 9266 Färglitografi
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr

    30 maj kl 20:20
  • 8457 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    30 maj kl 20:43
  • 2079 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om en månad
    20 juni kl 19:23
  • 9170 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    30 maj kl 19:56
  • 2097 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    om en månad
    20 juni kl 19:27
  • 9038 Färglitografier
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 maj kl 18:58
  • 9036 Färglitografier
    Utrop: 100 - 600 kr

    30 maj kl 20:42
  • 9420 Färglitografier
    Utrop: 3.000 - 5.000 kr

    30 maj kl 19:20
  • 8157 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 maj kl 19:52
  • 8158 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 maj kl 19:54

    9167 Färglitografi

    Makode Linde (f. 1981), Sverige. Hund med pojke, Signerad, numrerad 26/165. Färglitografi. Bladets mått: 39x29cm, yttermått inklusive ram: 48x38cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 maj kl 20:16

  • 8159 Färglitografier
    Utrop: 300 - 700 kr

    30 maj kl 19:55
  • 9178 Grafiska blad
    i mapp, oramad. Signerad, ca 14,5-63x10-47 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    30 maj kl 19:34
  • 9110 Kolorerad lito..
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    30 maj kl 18:22
  • 9357 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    30 maj kl 20:29
  • 9050 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    30 maj kl 18:23
  • 2115 Litografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:35
  • 9169 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    30 maj kl 18:01
  • 2013 Litografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    om en månad
    20 juni kl 20:27
  • 7156 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 20:59
  • 8310 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 20:43
  • 9156 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 20:19
  • 9115 Litografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    30 maj kl 19:37

    9171 Färglitografi

    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Signerad, daterad 1977. Färglitografi, bildmått: 53x64cm, yttermått inklusive ram: 69x80cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    30 maj kl 20:50

  • 9424 Litografisk af..
    Utrop: 500 - 800 kr

    30 maj kl 18:37
  • Metropol Tipsar
  • 1025 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr

    30 maj kl 18:19
  • 9166 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    30 maj kl 18:31
  • 9420 Färglitografier
    Utrop: 5.000 kr

    30 maj kl 19:20
  • 9168 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    30 maj kl 19:31
  • 9167 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    30 maj kl 20:16
  • 9266 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    30 maj kl 20:20
  • 9172 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    30 maj kl 20:34
  • 9171 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    30 maj kl 20:50
  • 9173 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    30 maj kl 20:51