KONST / Litografier

Aktuella artister: BECK & JUNG   Lennart Aschenbrenner  Acke Åslund  Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Yrjö Edelmann  Enzo Ellero  Anette Englund  Ulf Greder  Bert Håge Häverö  Mona Huss Walin  Ulrica Hydman-Vallien  Joaquin Ibanez-Arellano  Albert Johansson  Sven Jonson  Lars Jonsson  Bengt Landin  Lage Lindell  Lena A Linderholm  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Johan Lundgren  Harald Lyth  Gunilla Mann  Lars Melander  Brita Molin  Ivar Morsing  Jan Naliwajko  Lowell Nesbitt  Suzanne Nessim  Axel Nilsson  Lennart Nyström  Olle Olsson Hagalund  Madeleine Pyk  Lennart Rodhe  Ian Rusth  Lennart Sand  Cecilia Sikström  Max Walter Svanberg  Adrian van Arkel  Claude Weisbuch  Rune Wenliden  Tore Wideryd  Sven X-et Erixson  Stanislaw Zoladz
  • 1187 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 november kl 19:44
  • 1516 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 november kl 18:09
  • 1443 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 november kl 20:42

    1076 Färglitografi

    Ian Rusth (f. 1950), Sverige. "Trollflöjten". Stockholmsmotiv, Nybroviken. Signerad, numrerad 33/180, daterad-98. Motivet: ca 46x57 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    2 november kl 20:30

  • 1662 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 november kl 20:21
  • 8504 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    2 november kl 18:09
  • 1661 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 18:15
  • 1621 Färglitografi
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    2 november kl 19:11
  • 1606 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 18:20
  • 1627 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    2 november kl 20:24
  • 1117 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    2 november kl 18:48
  • 1076 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 november kl 20:30
  • 8082 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:47
  • 1622 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 november kl 18:47
  • 1033 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 18:37
  • 1032 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 20:57

    1117 Färglitografi

    Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. "Stan på landet". Signerad, numrerad 228/300. Motivet: 41x53 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    2 november kl 18:48

  • 1489 Färglitografi
    Kolorerad. Signerad, numrerad 187/225,57x43 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 november kl 18:21
  • 8268 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    2 november kl 18:57
  • 1449 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 20:07
  • 1337 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 18:11
  • 8307 Färglitografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 november kl 18:06
  • 1220 Färglitografi
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 november kl 18:28
  • 1213 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 18:52
  • 1501 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    2 november kl 20:37
  • 8592 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    2 november kl 18:54
  • 1656 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    2 november kl 18:18
  • 1577 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 november kl 19:49
  • 1663 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 november kl 20:07

    1621 Färglitografi

    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Gamla Stan. Motivet: 34x45cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    2 november kl 19:11

  • 7015 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    2 november kl 18:01
  • 7014 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 18:00
  • 1009 Färglitografi
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    2 november kl 19:49
  • 1188 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    2 november kl 20:51
  • 1185 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 19:04
  • 1186 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:20
  • 1006 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    2 november kl 19:54
  • 1655 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    2 november kl 18:16
  • 1210 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    2 november kl 20:52
  • 1101 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    2 november kl 19:47
  • 1607 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    2 november kl 19:10
  • 1620 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 18:54

    8268 Färglitografi

    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), fåglar, 63x89cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.300 kr

    2 november kl 18:57

  • 1255 Färgserigrafi
    Utrop: 800 - 1.000 kr

    2 november kl 20:29
  • 8476 Färgserigrafi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 november kl 19:41
  • 8667 Färgserigrafi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    2 november kl 18:29
  • 1211 Grafiska blad
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    2 november kl 19:01
  • 1011 Grafiska blad
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:58
  • 1583 Lito-prägling
    Utrop: 600 - 1.000 kr

    2 november kl 19:28
  • 1528 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 18:08
  • 1120 Litografi
    Utrop: 100 - 300 kr

    2 november kl 20:36
  • 8600 Litografi
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 november kl 19:38
  • 1212 Litografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    2 november kl 20:50
  • 1008 Litografi
    Utrop: 100 - 400 kr

    2 november kl 20:01
  • 1021 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 20:20

    1006 Färglitografi

    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Vedbacken. Signerad, numrerad 199/290m 1997

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.000 kr

    2 november kl 19:54

  • 1458 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    2 november kl 19:59
  • 1314 Litografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    2 november kl 19:24
  • 1657 Litografier
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    2 november kl 19:06
  • 1447 Litografisk af..
    Utrop: 300 - 800 kr

    2 november kl 19:07
  • 1121 Mappar
    2 st, Harry Moberg och Sten Dunér, Signerad
    Utrop: 300 - 700 kr

    2 november kl 20:51
  • 1030 Serigrafi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    2 november kl 20:40
  • Metropol Tipsar
  • 1621 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    2 november kl 19:11
  • 1076 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    2 november kl 20:30
  • 8268 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    2 november kl 18:57
  • 1117 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    2 november kl 18:48