bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Lasse Åberg  Bo Åke Adamsson  Caroline af Ugglas  Mårten Andersson  Enrico Benaglia  Olle Bonniér  Georges Braque  Maja Braun  Gunnar Brusewitz  Bernard Buffet  Stig Claesson Slas   Corneille  Lena Cronqvist  Peter Dahl  Salvador Dalí  Carl Johan De Geer  Leonor Fini  Anders Fogelin  Curt Fors  John-Erik Franzén  Peter Freudenthal  Herbert Gentry  Ulf Greder  Arnold Hagström  Hans Hamngren  Måns Heidvall  Lasse Hejll  Lars Hillersberg  Maria Hillfon  Karl Höglund  Bo Hultén  Berndt-Rune Jäverbrant  Lennart Jirlow  Albert Johansson  Nils Erik Johansson  Einar Jolin  Sven Jonson  Lars Jonsson  Bruno Karlsson  Roland Kempe  Arvid Knöppel  Lionel Koechlin  Tom Krestesen  Bengt Landin  Marika Lang  Rolf Lidberg  Sven Lidberg  Hasse Lindroth  Bengt Lindström  Reinhold Ljunggren  Kjell Lönnå  Johan Lundgren  Jan Lundquist  Brita Molin  Stellan Mörner  Endre Nemes  Jockum Nordström  Lars Norrman  Olle Nyman  Helmtrud Nyström  Lennart Olausson  Pierre Olofsson  Karl Axel Pehrson  Gunnar Pettersson  Pablo Picasso  Oscar Reutersvärd  Carl Fredrik Reuterswärd  Lennart Rodhe  Ingrid Roth  Elis Ryberg  Charles Sjöholm  Lars Stenstad  Ardy Strüwer  Alvar Sunol  Max Walter Svanberg  Roland Svensson  Nina Thorgeirsdottir  Théo Tobiasse  Gunnar von Gegerfelt  Philip von Schantz  Ulf Wahlberg  Berndt Wennström  Harald Wiberg  Wilhelm Wik  Örjan Wikström  Stina Wirsén  Sven X-et Erixson  Nisse Zetterberg
  • 3007 Akvatint
    Enrico Benaglia (f. 1938), Italien. Man och siren...//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:02
  • 3050 Färglitografi
    2 st, Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. 295-uppl..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:42
  • 3119 Färglitografi
    2 st, Marika Lang (f. 1961), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:34
  • 3095 Färglitografi
    3 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. HC-up..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:36
  • 2327 Färglitografi
    4 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 11x..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:14
  • 3053 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:04
  • 3117 Färglitografi
    Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:49
  • 3116 Färglitografi
    Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:45
  • 3033 Färglitografi
    Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:11
  • 3168 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "Vegetarian dream..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:56
  • 3135 Färglitografi
    Arnold Hagström (f. 1958), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:56
  • 3145 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad 1974, PT..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:30
  • 3125 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:21
  • 3061 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:54
  • 3092 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:32
  • 3087 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:32
  • 9132 Färglitografi
    Bernard Buffet (1928-1999), Frankrike. Stadsmotiv,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:35
  • 2115 Färglitografi
    Bernard Gantner, Signerad, HC-upplaga, Landskap, 6..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:30
  • 3177 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:33
  • 2052 Färglitografi
    Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Sverige. Söder M..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:51
  • 3025 Färglitografi
    Birgitta Lundberg, "Natt i trädgården". Signerad, ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:58
  • 3128 Färglitografi
    Bo Åke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:03
  • 3078 Färglitografi
    Bo Hultén (f. 1945), Sverige. "Mutatio Imagionis"...//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:13
  • 3111 Färglitografi
    Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:08
  • 3115 Färglitografi
    Carl Johan De Geer (f. 1938), Sverige. "Fantomen i..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:35
  • 9167 Färglitografi
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. "Frihetsgud..//
    Utrop: 1.800 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:57
  • 3051 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm. Sig..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:43
  • 3052 Färglitografi
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Stockholm. Sig..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:44
  • 3150 Färglitografi
    Corneille (1922-2010), Belgien. Kvinna & fågel. Si..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:48
  • 3081 Färglitografi
    Curt Fors (f. 1935), Sverige. Monogramsign CF, 81/..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:03
  • 3070 Färglitografi
    efter Pablo Picasso, Fredsduvan, signerad i plåten..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:01
  • 3074 Färglitografi
    efter Pablo Picasso, Signerad i plåten, Mor med ba..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:02
  • 3049 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Hästar. Signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:37
  • 3127 Färglitografi
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Kungsträdgården...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:01
  • 3136 Färglitografi
    Elin Källman (f. 1977) Signerad, numrerad 171/190...//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:59
  • 3100 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Motivet: 35x41
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:39
  • 3142 Färglitografi
    Endre Nemes (1909-1985), Sverige. PT, Signerad. Mo..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:26
  • 3086 Färglitografi
    Eva Boström (f. 1954), Sverige. Lime och Citron. S..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:12
  • 3182 Färglitografi
    Gunnar Brusewitz (1924-2004), Sverige. 108/380. Mo..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:43
  • 3156 Färglitografi
    Gunnar Pettersson (f. 1947), Sverige. Svanar. Sign..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:14
  • 3023 Färglitografi
    Helmtrud Nyström (f. 1939), Sverige. "Björnen". Si..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:13
  • 3063 Färglitografi
    Henrik Allert (f. 1937), Sverige. Fåglar. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:04
  • 3108 Färglitografi
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:02
  • 3105 Färglitografi
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:58
  • 3104 Färglitografi
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:57
  • 3103 Färglitografi
    Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:55
  • 2123 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Söderkåkar. Sign..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:57
  • 3112 Färglitografi
    Jockum Nordström (f. 1963), Sverige. "Vart tog dom..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:10
  • 2206 Färglitografi
    Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. 182/375. Moti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:10
  • 3175 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Motorcyklar...//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:30
  • 3113 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:28
  • 3114 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:33
  • 2053 Färglitografi
    Jussi Taipaleenmäki (f. 1948), Par. Signerad, numr..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:54
  • 9134 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Fantasilan..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:47
  • 2265 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:24
  • 3124 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:19
  • 3171 Färglitografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Skälmeja. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:11
  • 3018 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Par med cykel, si..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:51
  • 3107 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:01
  • 3020 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:41
  • 2049 Färglitografi
    Kent Wahlbeck, Band. Signerad, daterad 1991, numre..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:40
  • 1009 Färglitografi
    Kjell Lönnå (f. 1936), Sverige. "Alltid i sång". M..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:56
  • 2349 Färglitografi
    Kjell Lönnå (f. 1936), Sverige. 103/360. Motivet: ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:11
  • 2262 Färglitografi
    Kjell Lönnå (f. 1936), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:15
  • 3106 Färglitografi
    Lars Forsman, Waxholmsbåt. Signerad, daterad 1985,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:00
  • 3134 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Sjögågel. Signera..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:04
  • 3027 Färglitografi
    Lars Karlsson, studie av en studie. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:14
  • 3041 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad. HC-up..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:15
  • 3044 Färglitografi
    Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. Uppklaringen. Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:59
  • 3170 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. "Piplärka". Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:54
  • 3076 Färglitografi
    Lasse Hejll (f. 1947), Sverige. "Flykt". Signerad,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:07
  • 3167 Färglitografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. 91/170, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:53
  • 3039 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga, "Le..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:28
  • 3110 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga. Mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:07
  • 3109 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Parkmotiv. Sign..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:03
  • 3077 Färglitografi
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Glad gris. Si..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:10
  • 3172 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:13
  • 3158 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:06
  • 9047 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:51
  • 3141 Färglitografi
    Leonor Fini (1907-1996), Argentina. Signerad, numr..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:25
  • 3034 Färglitografi
    Lionel Koechlin (f. 1948), Frankrike. Signerad, nu..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:55
  • 3026 Färglitografi
    Måns Heidvall (f. 1951), Sverige. "Höst". Signerad..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:05
  • 3062 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Komposition. Sig..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:56
  • 3118 Färglitografi
    Marika Lang (f. 1961), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:33
  • 3179 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Blomstermot..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:52
  • 8378 Färglitografi
    Mårten Andersson (1934-2017), Sverige. Violinist. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:56
  • 3082 Färglitografi
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:21
  • 3059 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:35
  • 3047 Färglitografi
    Nicholas Hondrogen, Siamise ll. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:03
  • 3163 Färglitografi
    Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Stilleben...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:37
  • 3091 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. "Äppelblom ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:09
  • 2054 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Signerad, num..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:56
  • 3019 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Sign RB, "Evening". Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:42
  • 3045 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Harar, HC-upplag..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:01
  • 3029 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Vargar. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:17
  • 3174 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:26
  • 3165 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. 161/220, signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:49
  • 3166 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. 5/300, signerad, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:51
  • 9131 Färglitografi
    Olle Nyman (1909-1999), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:33
  • 3030 Färglitografi
    Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:21
  • 3080 Färglitografi
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Optisk kom..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:00
  • 3139 Färglitografi
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. Signerad i try..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:36
  • 3001 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Dansande par. Signe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:56
  • 3038 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, daterad 1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:34
  • 8377 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:45
  • 3066 Färglitografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Signerad. Motivet: ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:18
  • 3068 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 400 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:37
  • 3180 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. 4/16, Sig..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:56
  • 3122 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Tema i rött..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:27
  • 3120 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:21
  • 3073 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:46
  • 3014 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:20
  • 3183 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:41
  • 3075 Färglitografi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:03
  • 3016 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Skärgård...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:14
  • 2132 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vintermot..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:14
  • 3140 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. "Aktersalong..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:04
  • 3131 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Gubbar. Sign..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:55
  • 3129 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stockholms y..//
    Utrop: 600 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:33
  • 1007 Färglitografi
    Rolf Lidberg (1930-2005), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:31
  • 3085 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:10
  • 3064 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad. Blad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:06
  • 1083 Färglitografi
    Signerad, daterad 1973, numrerad 36/85. Motivet: 6..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:38
  • 3101 Färglitografi
    Signerad, numrerad 11/250. Motivet: 27x34
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:42
  • 4521 Färglitografi
    Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:18
  • 3065 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:32
  • 3021 Färglitografi
    Stina Wirsén (f. 1968), Sverige. "Restaurant Illus..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:59
  • 3143 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Arkader. Signera..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:27
  • 3090 Färglitografi
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:08
  • 3160 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Dansbanan ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:16
  • 3043 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Renar. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:54
  • 3162 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), "Lóiseau Porphete". Signe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:02
  • 3126 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), Flickan i kofferten Ur H ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:59
  • 2051 Färglitografi
    Torbjörn Svensson, "Älg". Signerad, numrerad 140/3..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:49
  • 3058 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. "London restaurants..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:35
  • 3069 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Bro. Signerad, da..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:39
  • 3079 Färglitografi
    Wilhelm Wik (1897-1987), Sverige. Komposition. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:54
  • 3093 Färglitografier
    2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. PT, ..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:33
  • 1008 Färglitografier
    3 st, Kassakowska, Motivet: 29x37
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:45
  • 3048 Färglitografier
    9 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverig..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:21
  • 3132 Färglitografier
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Interiör ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:56
  • 9519 Grafiska blad
    30 st ca, Affischer, 1974, "Symbols of the 30 th A..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:32
  • 1105 Grafiska blad
    efter Olof Rudbeck den yngre (1660-1740), Sverige,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:10
  • 3022 Grafiskt blad
    Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:01
  • 3036 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. "Minotaure et ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:04
  • 3178 Litografi
    2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. PT, 13x11
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:15
  • 3084 Litografi
    Émile Lassalle, Kvinna. Motivet: 38x28,5 cm. Signa..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:29
  • 3002 Litografi
    Georges Braque (1882-1963), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:41
  • 3099 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:39
  • 2412 Litografi
    Karin Persson, 271/310, Signerad. Motivet: 22x15,5
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:32
  • 3123 Litografi
    Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Delfinisk..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:29
  • 3176 Litografi
    Lars Hillersberg (1937-2004), Sverige. Bröderna Vi..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:32
  • 3010 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Ur "August Stri..//
    Utrop: 1.800 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:17
  • 2521 Litografi
    Man i hatt, 36x30
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:27
  • 3005 Litografi
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. 44x32 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:50
  • 3037 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. ET. Motivet: 23x19
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:32
  • 3071 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Kärlekspar. Osigner..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:17
  • 3181 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Mollberg, signerad,..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:37
  • 3015 Litografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kortspel, si..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:35
  • 9133 Litografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Lekpark, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:39
  • 3067 Litografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, daterad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:36
  • 3102 Serigrafi
    efter Andy Warhol, Flower, 90x90
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:38
  • 3121 Serigrafi
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Rock n Roll..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:25
  • Metropol Tipsar
  • 3162 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), "Lóiseau Porphete". Signe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:02
  • 3064 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad. Blad..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:06
  • 3085 Färglitografi
    Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. Signerad, numr..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:10
  • 3158 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 20:06
  • 3167 Färglitografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. 91/170, signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:53
  • 3175 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Motorcyklar...//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:30
  • 3113 Färglitografi
    John-Erik Franzén (f. 1942), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:28
  • 3036 Grafiskt blad
    Pablo Picasso (1881-1973), Spanien. "Minotaure et ..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 19:04
  • 3010 Litografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Ur "August Stri..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    22 oktober kl 18:17




Ladda ner broschyr