bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Stig Claesson Slas  Peter Dahl  Jörgen Fogelquist  Bernt Franckie  Peter Freudenthal  Bert Håge Häverö  Mona Huss Walin  Lennart Jirlow  Lars Jonsson  Jeanette Karsten  Evy Låås  Bengt Landin  Lars Eje Larsson  Lage Lindell  Lena A Linderholm  Bengt Lindström  Hilding Linnqvist  Reinhold Ljunggren  Endre Nemes  Karl Gustaf KG Nilson  Lars Norrman  Rolf Erling Nygren  Pierre Olofsson  Olle Olsson Hagalund  Lars Pirak  Gustav Rudberg  Nils G Stenqvist  Roland Svensson  Philip von Schantz
  • 2299 Färglitografi
    Alf Olsson, Vid havet, 1980,69/360, motivet: 31x39
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 19:08
  • 2059 Färglitografi
    Antun Bahunek, 155/200, motivet. 59x47
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 18:00
  • 2114 Färglitografi
    Arvid Widerberg, 333/360, -76, Stadsmotiv, motivet..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 19:57
  • 9206 Färglitografi
    Axel Salto (1889-1961), 55/260, motivet: 56x40
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:07
  • 1014 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), 180/300, motivet: 75x54
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:20
  • 2097 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), 190/290, Skärgårdsmo..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:20
  • 7229 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Waxholm 1,96/275
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 19:55
  • 2196 Färglitografi
    Elisabeth Alexandersson, 1/20, motivet: 30x35
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 19:30
  • 2060 Färglitografi
    Evy Låås (1923-1999), Fönster, motivet: 44x46,9/360
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 18:00
  • 2049 Färglitografi
    Gertrude Sappin, "Recycled Image", 1/7, motivet: 4..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:53
  • 7233 Färglitografi
    Jeanette Karsten (f. 1967), EA-upplaga, Stockholms..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 19:00
  • 8367 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 2006, hösten, 106..//
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:08
  • 8342 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), 203/220, motivet:..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:46
  • 1004 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), 28/150, komposition, mot..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:03
  • 9145 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, motivet: 50x36
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:40
  • 7212 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), 205/310, marin, motivet:..//
    Utrop: 400 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 19:43
  • 8509 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), 'Årdå', 60/290, motivet: 50x35
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:18
  • 8510 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), 'Rengärdet', XII/XX, 50x68
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:21
  • 1009 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), Jokkmokks marknad, 257/360, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:42
  • 1008 Färglitografi
    Lars Pirak (f. 1932), renar, 223/360, motivet: 35x53
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:38
  • 2152 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), blomstermotiv, 78/175..//
    Utrop: 1.500 kr
    Just nu: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:55
  • 8128 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, Konstnär i t..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:45
  • 2050 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär, signerad, 88/100, bladets ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:56
  • 9252 Färglitografi
    Peter Freudenthal (f. 1938), 89/110, signerad, mot..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:39
  • 7424 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), 98/180, motivet: 2..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:15
  • 7216 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Den gamla ångbåten, 5..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 19:45
  • 7221 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Möte på isen, 56/360,..//
    Utrop: 5.000 kr
    Just nu: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 19:47
  • 7315 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Rorsmannen, 131/190, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:51
  • 7104 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), skärgård, 16/60, sign..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 19:29
  • 1001 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), 108/150, motivet: 20x32
    Utrop: 1.000 kr
    Just nu: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:05
  • 2293 Färglitografier
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Vintermotiv ..//
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 19:58
  • 2184 Färglitografier
    3 st, Stig Fyring (1934-2015), skärgårdsmotiv med ..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 18:51
  • 2084 Litografi
    1700-talsmotiv, 50x38
    Utrop: 300 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 19:26
  • 1002 Litografi
    August Meyer, ca 1840,45x30
    Utrop: 600 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 18:17
  • 2300 Litografi
    Bruno Knutman, 53/225, motivet: 30x24
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:10
  • 2076 Litografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), 128/200, motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Just nu: 50 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:01
  • 2261 Litografier
    3 st, Honore Daumier, mansporträtt, motivet: 22x28
    Utrop: 800 kr
    Just nu: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 18:51
  • Metropol Tipsar
  • 8128 Färglitografi
    Lennart Jirlow (f. 1936), HC-upplaga, Konstnär i t..//
    Utrop: 2.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om 34 dagar
    23 oktober kl 20:45
  • 9145 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), EA-upplaga, motivet: 50x36
    Utrop: 3.000 kr
    Just nu: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    25 sept kl 20:40