KONST / Litografier

Aktuella artister: Mårten Andersson  Pär Andersson  Per Ola Andersson  Axel Bengtsson  Maria Boczewska  Taimi Borg  Gunnar Brusewitz  Peter Dahl  Salvador Dalí  Rikke Darling  Anette Englund  Wilhelm Freddie  Hasse Froom  Wolfgang Gäfgen  Mats Hådell  Ingela Håkansson  Karl Höglund  Ulrica Hydman-Vallien  Emanuel Javelid  Sven Jonson  Gittan Jönsson  Stig Jonzon  Vladimir Kamendy  BG Karlsson  Gudrun Kellerman  Marika Lang  Lars Eje Larsson  Sven Lidberg  Lindorm Liljefors  Hasse Lindroth  Håkan Lindskog  Ken Löfgren  Jonas Lundh  Jan Lundquist  Gunilla Mann  Malcolm Morley  Lowell Nesbitt  Suzanne Nessim  Bert-Johnny Nilsson  Kjell Nilsson  Lars Norrman  Arne Olsson  James Pauli  Anita Paulsson  Karin Persson  Lennart Rodhe  Ingrid Roth  Jan Rufelt  Elisabet Siewert-Miller  Charles Sjöholm  Astrid Sylwan  Willy Thessing  Daniel Vandinja  Anders Wallin  Tony Warren  Berndt Wennström  Angelica Wiik  Sven X-et Erixson  Robert Rahway Zakanitch  Eva Zettervall
  • 4576 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 18:43
  • 3192 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:05
  • 4384 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 18:32

    4308 Färglitografi

    Astrid Sylwan (f. 1970), Sverige. Signerad, numrerad 2/35, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 52x67, yttermått inklusive ram: 73x98 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    19 april kl 18:38

  • 4382 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    19 april kl 18:26
  • 4390 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 19:27
  • 4155 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    19 april kl 19:45
  • 4552 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    19 april kl 18:54
  • 4146 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    19 april kl 19:08
  • 4551 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    19 april kl 19:34
  • 4331 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    19 april kl 19:42
  • 4308 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    19 april kl 18:38
  • 4407 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    19 april kl 20:20
  • 4071 Färglitografi
    Utrop: 300 - 600 kr

    19 april kl 19:45
  • 4156 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    19 april kl 20:56
  • 4497 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:32

    4146 Färglitografi

    Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. Signerad, numrerad 109/260, bladets mått: 60x42, yttermått inklusive ram: 75x56 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    19 april kl 19:08

  • 4153 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    19 april kl 20:57
  • 3323 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    19 april kl 19:00
  • 4579 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:17
  • 4425 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    19 april kl 20:17
  • 4145 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    19 april kl 20:01
  • 4075 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 19:42
  • 4104 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    19 april kl 20:12
  • 4103 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    19 april kl 20:42
  • 4143 Färglitografi
    Utrop: 300 - 500 kr

    19 april kl 19:39
  • 4002 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 18:51
  • 4241 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    19 april kl 18:24
  • 4237 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    19 april kl 19:33

    4154 Serigrafi

    Andy Warhol (efter). Flower. Ej signerad. Yttermått inklusive ram: 93x93 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    19 april kl 18:35

  • 4236 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    19 april kl 19:34
  • 4217 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    19 april kl 20:39
  • 4216 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    19 april kl 20:27
  • 4580 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 18:04
  • 4261 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:49
  • 4554 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:15
  • 4356 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:21
  • 4573 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:44
  • 4259 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    19 april kl 19:01
  • 4401 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    19 april kl 20:11
  • 4152 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    19 april kl 18:35
  • 4219 Färglitografi
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr

    19 april kl 18:58

    4155 Färglitografi

    Angelica Wiik (f. 1960), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad, bladets mått: 61x43, yttermått inklusive ram: 76x57 cm

    Utrop: 1.000 kr
    Pris just nu 1.100 kr

    19 april kl 19:45

  • 4566 Färglitografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    19 april kl 19:16
  • 4144 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    19 april kl 19:22
  • 4140 Färglitografi
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    19 april kl 19:43
  • 4406 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    19 april kl 20:53
  • 4430 Färglitografi
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    19 april kl 19:48
  • 4111 Färglitografi
    Utrop: 500 - 800 kr

    19 april kl 20:42
  • 3187 Färglitografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 19:42
  • 4239 Färglitografier
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    19 april kl 19:05
  • 3050 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 9078 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 3052 Gicléetryck
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    19 april kl 20:35
  • 3038 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 3040 Gicléetryck
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:35
  • 3058 Gicléetryck
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 20:35
  • 3056 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 3046 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 3060 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 3043 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 9089 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 9091 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 9090 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 9077 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 4550 Gicléetryck
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    19 april kl 20:04
  • 9099 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 9098 Gicléetryck
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 20:35
  • 4328 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 19:51
  • 4297 Litografi
    Utrop: 100 - 500 kr

    19 april kl 19:50
  • 4063 Litografi
    Utrop: 100 - 600 kr

    19 april kl 18:25
  • 4294 Litografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    19 april kl 20:42
  • 4233 Litografier
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 19:25
  • 4133 Parti lösa blad
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    19 april kl 18:27
  • 4154 Serigrafi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    19 april kl 18:35
  • Metropol Tipsar
  • 4308 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    19 april kl 18:38
  • 4146 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    19 april kl 19:08
  • 4155 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    19 april kl 19:45
  • 4154 Serigrafi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    19 april kl 18:35