bakg

KONST / Litografier



Aktuella artister: Kristina Anshelm  Astri Bergman-Taube  Emanuel Bernstone  Olle Bonniér  Peter Dahl  Yrjö Edelmann  Bengt Elde  Peter Freudenthal  Susan Gillhög  Hans Hamngren  Cecilia Haupt  Ebbe Höglund  Ingvar Hurtig  Ulrica Hydman-Vallien  Roland Kempe  Henrietta Kozica  Axel Lilliehöök  Harald Lindberg  Reinhold Ljunggren  Suzanne Nessim  Anders Palmér  Lennart Rodhe  Gustav Rudberg  Richard Ryan  Gunnar Stålbrand  Ardy Strüwer  Roland Svensson  Petter Thoen  Ulf Wahlberg  Bengt Wallberg  Björn Wiinblad  Sven X-et Erixson
  • 4493 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad -87, EA-..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:40
  • 7214 Färglitografi
    Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Skärgård..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:39
  • 7135 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. 3 st, 390 upplaga..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:48
  • 7132 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. 3 st, af Chapman,..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:41
  • 7137 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. 4 st, 390 upplaga..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:55
  • 7131 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ve..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:45
  • 4019 Färglitografi
    Hans Hamngren (f. 1934), Sverige. "Resan". Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:29
  • 7324 Färglitografi
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. 1949,203/260..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:05
  • 7236 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 126/290..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:31
  • 7152 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:35
  • 7041 Färglitografi
    Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Palatset Makalö..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:16
  • 7099 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgå..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:28
  • 7176 Färglitografi
    Rune Johansson, Småfåglar. Signerad, numrerad 208/..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:49
  • 7180 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:56
  • 7143 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
    Utrop: 1.000 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:48
  • 7144 Färglitografi
    Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Signer..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:49
  • 7026 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. "Paket", Signe..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:33
  • 7025 Färglitografi
    Yrjö Edelmann (1941-2016), Sverige. "Paket". Signe..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:32
  • 7181 Färglitografier
    2 st, Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:58
  • 7293 Färglitografier
    2 st, Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. 650-700..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:13
  • 7036 Färglitografier
    2 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:04
  • 7037 Färglitografier
    3 st, Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signer..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:05
  • 7053 Färglitografier
    7 st. Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Trista..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:36
  • 7035 Litografi
    Anders Palmér (f. 1958), Sverige. Får. Signerad, n..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:45
  • 7256 Litografi
    Bengt Wallberg (1931-2004), Sverige. 2004,145/250,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:52
  • 7066 Litografi
    Björn Wiinblad (1918-2006), Danmark. Tusen og en n..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:10
  • 7171 Litografi
    Ingvar Hurtig (f. 1934), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:45
  • 7068 Litografi
    Obican, Roman law. Signerad, numrerad 181/1000. Mo..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:13
  • 7162 Litografier
    2 st, Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:33
  • 7182 Litografier
    2 st, Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 18:59
  • 7034 Litografier
    3 st, Kristina Anshelm (f. 1942), Sverige. 125-upp..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 20:44
  • Metropol Tipsar
  • 7099 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Vinterskärgå..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    17 december kl 19:28




Ladda ner broschyr