bakg

MÖBLER / Skåp & hyllor



Aktuella artister: Josef Frank
  • 5212 Barmöbel
    mahogny. Längd: 80, djup: 30 cm, höjd: 101 cm, nyckel
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:25
  • 6190 Bokhylla
    Alm. Bredd: 60, djup: 25 cm, höjd: 76 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:47
  • 6191 Bokhylla
    mahogny. Bredd: 90, djup: 25 cm, höjd: 120 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:53

    1101 Skåp

    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt Tenn, troligen 1950-tal. Mahogny, rektangulärt på benställning, dörrar och sidor klädda i textil "Poisons", hyllinredning. Bredd: 121 cm. Djup: 40,5 cm. Höjd: 140 cm. Nyckel finns. Proveniens Maj-Britt Nilsson och Per Gerhard. Nyckel

    Utrop: 200.000 kr
    Pris just nu 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 juli kl 18:28


  • 6187 Bokhyllor
    ett par, mahogny. Bredd: 100, djup: 27 cm, höjd: 9..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:05
  • 6101 Hörnskåp
    Vitrin. Höjd: 204
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 19:34
  • 1105 Skåp
    1700-/1800-tal, kompletterad, delvis senare bemåln..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:24
  • 1103 Skåp
    1800-tal, glasade dörrar, lådor. Senare bemålning...//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 19:26
  • 6153 Skåp
    1900-tal, glasade dörrar, senare bemålning. Bredd:..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:09
  • 4262 Skåp
    Frankrike, 1700-/1800-tal. Bredd: 87, djup: 50 cm,..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:04
  • 1101 Skåp
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
    Utrop: 200.000 kr
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:28
  • 5181 Skrivskåp
    1700-tal, ek. Bredd: 130 cm. Djup: 62 cm, höjd: 21..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:03
  • 6186 Vitrinskåp
    Louis XV-stil. Bredd: 68, djup: 33 cm, höjd: 143 cm
    Utrop: 700 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:09
  • Metropol Tipsar
  • 1105 Skåp
    1700-/1800-tal, kompletterad, delvis senare bemåln..//
    Utrop: 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:24
  • 4262 Skåp
    Frankrike, 1700-/1800-tal. Bredd: 87, djup: 50 cm,..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 20:04
  • 1103 Skåp
    1800-tal, glasade dörrar, lådor. Senare bemålning...//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 19:26
  • 1101 Skåp
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
    Utrop: 200.000 kr
    Aktuellt bud: 12.500 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:28
  • 5181 Skrivskåp
    1700-tal, ek. Bredd: 130 cm. Djup: 62 cm, höjd: 21..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    4 juli kl 18:03




Ladda ner broschyr