bakg

KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick



Aktuella artister: Arthur Andersson  Stig Åsberg  Acke Åslund  Karin Dahlin  Svenolov Ehrén  Ernst Hällgren  Olle Hjortzberg  Sofia Linde  Harald Sallberg  Hans Gerhard Sörensen  Gerald Steffe  Axel Tallberg  Ellen Thesleff  Toshi Yoshida
  • 6665 Carborundumets..
    3 st, Alain Soucasse (f. 1951), bladets mått: 38x3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:53
  • 6600 Etsning
    Arthur Andersson (1888-1980), Sverige. "Djäkneport..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:43
  • 4176 Etsning
    Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. 32/35, flicka..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:44
  • 6160 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Djurgårdsfär..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:40
  • 6604 Etsning
    Harald Sallberg (1895-1963), Sverige. Stadsbild, S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:51
  • 6161 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Kvinna vid fönster. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:41
  • 6335 Etsning
    Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Gamla Stan, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:54
  • 4189 Etsning
    Paris 1859, ramens innermått: 70x108
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    4 mars kl 19:11
  • 6005 Etsning
    Stig Åsberg (1909-1968), Sverige. Fåglar, signerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:21
  • 6006 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Motivet:..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:22
  • 6339 Etsningar
    2 st. Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Hästar, si..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:56
  • 6354 Etsningar
    2 st. Motivet: 26x17 ca
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:25
  • 2020 Färgetsning
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. 27/40, Kompos..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    18 mars kl 20:28
  • 6500 Färgetsning
    Gerald Steffe (f. 1939), Sverige. 1965. Motivet: 2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:41
  • 6314 Grafiskt blad
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Hästar, signerad..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:22
  • 6630 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. 11/50, signerad, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:39
  • 6627 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. 12/75, signerad, ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:36
  • 6628 Grafiskt blad
    Karin Dahlin (f. 1975), Sverige. 20/75, signerad, ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:37
  • 6612 Grafiskt blad
    Sofia Linde (f. 1980), Sverige. 1/50, signerad, bl..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:24
  • 6374 Gravyrer
    5 st, 1700-/1800-tal. 25x30cm. 19x14,5cm. 44,5x36c..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:19
  • 6602 Kopparstick
    Ur Suecia Antiqua et Hodierna, "Jönekioping", 20,5x36
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 18:47
  • 6165 Träsnitt
    2 st, Japan, Ogata Gekko (1859-1920). Motivet: 32,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:07
  • 6128 Träsnitt
    Annie Bergman, "Skogsklöver", 460 upplaga, signera..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:57
  • 3375 Träsnitt
    Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. "Finlands vår..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:23
  • 3374 Träsnitt
    Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:21
  • 6140 Träsnitt
    Hans Gerhard Sörensen (1923-1999), Norge. 46/100, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:30
  • 6137 Träsnitt
    Jan Thomas Breivik. Signerad, daterad -49, hus, si..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:19
  • 7031 Träsnitt
    Kabukido Enkyo, "actor Nakamura Nakazon as Matsuo ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:21
  • 7030 Träsnitt
    Kaigetsudo Doshin, Standing Kurtisane. Motivet: 56..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:18
  • 6015 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. 1961, bladets..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:57
  • 6245 Träsnitt
    Toshi Yoshida (1911-1995), Japan. Motivet: 50x30 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:28
  • Metropol Tipsar
  • 3374 Träsnitt
    Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:21
  • 3375 Träsnitt
    Ellen Thesleff (1869-1954), Finland. "Finlands vår..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 19:23
  • 7030 Träsnitt
    Kaigetsudo Doshin, Standing Kurtisane. Motivet: 56..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    25 feb kl 20:18




Ladda ner broschyr