Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

MÖBLER / Stolar & Fåtöljer



Aktuella artister: Karl Erik Ekselius  Carl Malmsten  Bruno Mathsson  Hans J Wegner
  • 1011 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Fåtölj + fotp..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:50
  • 3146 Fåtölj
    Koivutaru, Esko Pajanies, för Asko
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:19
  • 4496 Fåtölj
    nutida
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:23

    4372 Fåtöljer

    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Brunbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

    Utrop: 11.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 mars kl 20:57


  • 4372 Fåtöljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 11.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:57
  • 4472 Fåtöljer
    Ett par, velourklädsel
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:48
  • 4099 Karmstol
    1920-tal, betsad björk
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:44
  • 4390 Karmstol
    Gustaviansk stil
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:42
  • 4453 Karmstolar
    Ett par, 1960-tal, galonklädsel
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:11
  • 4502 Pall
    1950-tal, stoppade sits. Längd: 55 cm, djup: 32 cm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:44
  • 4258 Pall
    Ahrend de Cirkel, Friso Kramer, Holland. Industrid..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:16
  • 3474 Pallar
    ett par, Skinn. Höjd: 46 cm
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:41
  • 4449 Pinnstolar
    3 st, "Top", IKEA, 1960-tal
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:51

    1011 Fåtölj

    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Fåtölj + fotpall, "Pernilla", Karl Mathsson, Värnamo. Sadelgjord, brännstämplad

    Utrop: 6.500 kr

    Auktionen avslutas
    4 mars kl 19:50


  • 4397 Puderstol
    omkring 1900
    Utrop: 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:45
  • 4206 Sittbänk
    Room, brunt läder. Längd: 160 cm, djup: 40 cm, höj..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:52
  • 4086 Stol
    Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. CH36, Carl Han..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:40
  • 4356 Stol
    Sengustaviansk, så kallad nollstol. Rygg med dekor..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:53
  • 4231 Stolar
    3 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sver..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:53
  • 3452 Stolar
    4 st, 1700-tal, sengustavianska, skuren dekor, sto..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:43
  • 4396 Stolar
    4 st, 1880-tal
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:44
  • 4202 Stolar
    4 st, jugend, skuren dekor i ryggbricka, sits i läder
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:52
  • 4052 Stolar
    4 st, Nyrokoko
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:51
  • 4340 Stolar
    4 st, Vemdalia, med skuren dekor av hjärta i ryggb..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:02
  • 4132 Stolar
    6 st, "Bella", Tias Eckhoff
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:29
  • 4235 Stolar
    6 st, Fasem Italien, Studio Archirivolto, skinn, m..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:04

    4235 Stolar

    6 st, Fasem Italien, Studio Archirivolto, skinn, metall. Bredd 41 cm, Djup 43 cm, sitthöjd 48 cm, höjd 87 cm

    Utrop: 5.000 kr

    Auktionen avslutas
    4 mars kl 20:04


  • 4237 Stolar
    6 st, Karl Erik Ekselius (1914-1998), Sverige. JOC..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:36
  • 4012 Stolar
    Ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:21
  • 4318 Stolar
    Ett par, nutida, Rotting / trä
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:07
  • Metropol Tipsar
  • 4372 Fåtöljer
    ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
    Utrop: 11.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:57
  • 4235 Stolar
    6 st, Fasem Italien, Studio Archirivolto, skinn, m..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 20:04
  • 1011 Fåtölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Fåtölj + fotp..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:50
  • 3452 Stolar
    4 st, 1700-tal, sengustavianska, skuren dekor, sto..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:43
  • 4086 Stol
    Hans J Wegner (1914-2007), Danmark. CH36, Carl Han..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:40
  • 4237 Stolar
    6 st, Karl Erik Ekselius (1914-1998), Sverige. JOC..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 19:36
  • 4231 Stolar
    3 st, Lilla Åland, Carl Malmsten (1888-1972), Sver..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    4 mars kl 18:53




Ladda ner broschyr