MÖBLER / Stolar & Fåtöljer

Aktuella artister:  Le Corbusier  Rune Söderqvist  Mats Theselius  Hans J Wegner
  • 8015 Fåtölj
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:57
  • 8016 Fåtölj
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:00
  • 8002 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:56

    8015 Fåtölj

    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 20/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 20/360

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    15 juli kl 20:57

  • 8001 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:55
  • 8022 Karmstol
    Josef Frank, Modell 970 cm
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:50
  • 4226 Karmstol
    Rokokostil
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 19:17
  • 4085 Karmstolar
    Ett par, Rokokostil
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr

    1 juli kl 19:36
  • 4083 Korgstol
    bemålad
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    1 juli kl 19:31
  • 4081 Pall

    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 19:29
  • 4159 Puderstol
    Rokokostil
    Utrop: 300 - 600 kr

    1 juli kl 20:01
  • 4177 Stolar
    3 st, Allmoge, 1800-tal, snarlika, bemålade
    Utrop: 300 - 600 kr

    1 juli kl 18:11
  • 8013 Stolar
    4 st, Eames Plastic DSR, för Vitra
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:37

    8016 Fåtölj

    Mats Theselius (f. 1956), Sverige. "Bamboo King", Källemo. Numrerad 349/360,2000. Underrede av svartlackerat stål, bambulindade armstöd, stoppad sits och rygg klädda i svart- och gråmönstrad textil. Signerad The Bamboo King by Mats Theselius nr 349/360

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    15 juli kl 20:00

  • 2166 Stolar
    Utrop: 300 - 700 kr

    1 juli kl 20:04
  • 2236 Stolar
    4 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr

    1 juli kl 18:40
  • 8020 Stolar
    Utrop: 7.000 - 10.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 19:56
  • 4080 Stolar
    Ett par, bemålade
    Utrop: 100 - 500 kr

    1 juli kl 18:28
  • 4202 Stolar
    Ett par, rokokostil
    Utrop: 700 - 1.000 kr

    1 juli kl 19:46
  • 4170 Taburett
    Karl Johan. Längd: 57 cm
    Utrop: 100 - 600 kr

    1 juli kl 18:55
  • 8012 Vilstol
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 19:27
  • Metropol Tipsar
  • 2236 Stolar
    4 st, Gustaviansk stil
    Utrop: 2.000 kr

    1 juli kl 18:40
  • 8022 Karmstol
    Josef Frank, Modell 970 cm
    Utrop: 2.600 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:50
  • 4085 Karmstolar
    Ett par, Rokokostil
    Utrop: 3.000 kr

    1 juli kl 19:36
  • 8002 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 3.600 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:56
  • 8001 Karmstol
    Gustaviansk
    Utrop: 4.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:55
  • 8012 Vilstol
    Utrop: 8.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 19:27
  • 8013 Stolar
    Utrop: 8.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:37
  • 8016 Fåtölj
    Utrop: 10.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:00
  • 8015 Fåtölj
    Utrop: 10.000 kr

    om en månad
    15 juli kl 20:57