![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk
Aktuella artister: Lisa Larson • Anders Bruno Liljefors • Jan Naliwajko • Gudmar Olovson
-
8008 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15 -
8007 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:01 -
8009 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
8081 Skulptur
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arbres" / "De två träden". Kallbrons. Signerad Gudmar. Höjd: 32 cm
Utrop: 18.000 kr
Aktuellt bud: 10.500 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 19:35
-
8019 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Steng..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:54 -
8276 Skulptur
Asien, Sovande flicka. Längd: 49 cm, höjd: 31 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:51 -
8296 Skulptur
Catrin Johansson, "Zebra code". Signerad, numrerad..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:57
-
8032 Skulptur
grönpatinerad brons, kopia efter en av de Bysantin..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:25 -
8081 Skulptur
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arb..//
Utrop: 18.000 kr
Aktuellt bud: 10.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:35 -
8099 Skulptur
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Brons. Signerad,..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:43
-
8043 Skulptur
Katt, konstmassa, Egypten. Höjd: 16 cm
Utrop: 400 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:30 -
8377 Skulptur
Lejon, keramik, guldfärgad, nutida. Längd: 54 cm, ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:40 -
8379 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Räv, Skansen, Gu..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
8466 Skulptur
Tenn, häst. Längd: 10 cm, höjd: 8 cm
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:34 -
8079 Skulpturer
2 st, hästar, glaserad keramik. Höjd: 12 cm. Längd..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:59 -
8037 Skulpturer
4 st, Djur, järn. Längd: 16-22, höjd: 9-19 cm
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:01
-
8008 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sittande kvinna, glaserad stengodslera, monogramsignerad ABL. Längd: 8 cm. Höjd: 11,5 cm
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 18:15
- Metropol Tipsar
-
8032 Skulptur
grönpatinerad brons, kopia efter en av de Bysantin..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:25 -
8099 Skulptur
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Brons. Signerad,..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:43 -
8019 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Steng..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:54
-
8007 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
Utrop: 4.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:01 -
8009 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
Utrop: 5.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
8008 Skulptur
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Sitta..//
Utrop: 6.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
-
8081 Skulptur
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. "Les deux arb..//
Utrop: 18.000 kr
Aktuellt bud: 10.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:35