bakg

KONST / Skulptur & konsthantverk



Aktuella artister: Sven Lundqvist
  • 1007 Bordsikon
    1800-tal, 3-delad, oljemålning / Valnötsram. Längd..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:59
  • 6274 Ikon
    1800-tal, Ryssland, rizza i silver, oramad, 22x18 cm
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:08
  • 6276 Reseikon
    Ryssland, Mässing / emalj, 11x9 ca
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:10

    1041 Skulpturer

    2 st, Efter Cousteau, Hästar, brons / marmorsockel. Längd: 17, höjd: 21 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    18 juli kl 19:24


  • 6213 Skulptur
    africana, ebenholtz. Höjd: 26 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:48
  • 6121 Skulptur
    brons, Sven Lundqvist (f. 1918), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:58
  • 6212 Skulptur
    sten, Shona, Zimbabwe. Höjd: 17 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 20:47
  • 1041 Skulpturer
    2 st, Efter Cousteau, Hästar, brons / marmorsockel..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:24
  • 6327 Skulpturer
    2 st, porslin, Hollahaza, Ungern, pojke & flicka. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:56
  • 6357 Skulpturer
    Ett par, efter Antoine Nelson, "Jeux de Enfants", ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:26
  • Metropol Tipsar
  • 6274 Ikon
    1800-tal, Ryssland, rizza i silver, oramad, 22x18 cm
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:08
  • 1007 Bordsikon
    1800-tal, 3-delad, oljemålning / Valnötsram. Längd..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 18:59
  • 1041 Skulpturer
    2 st, Efter Cousteau, Hästar, brons / marmorsockel..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    18 juli kl 19:24




Ladda ner broschyr