bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Bengt Åberg  Hans Christian Bärenholdt  Carl Erik Bodén  George Clare  Åke Corshammar  Anshelm Dahl  Sten Ekendahl  Paul Engdahl  Anders Finn  Einar Frohm  Mauritz Gellner  Mats Hådell  Axel Hamborn  Astrid Harms-Ringdahl  Gösta Henning  Oscar Hullgren  Vjeteslav Kliuchnikov  Louise Ljubi Lidströmer  Lindorm Liljefors  Sven Linder  Bengt Arne Linderos  Olle Lindgren  Georg Lindström  Ken Löfgren  Rune Lundmark  Rolf Mellström  Kai Morten-Glud  Knut Norman  John Waldemar Nyström  Hilding Rösiö  Claes-Åke Schlönzig  Alf Sundström  Wilhelm Tupy  Märtha Tynell  Kurt Ullberger  Matti Warén  Asta Witkowsky  Albert Zetterberg
  • 7210 Oljemålning
    1800-tal, "Warnhem", Signerad Calle. Olja på pannå..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:27
  • 7530 Oljemålning
    Åke Corshammar (1904-1974), Sverige. Porträtt. Sig..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:59
  • 7024 Oljemålning
    Alf Sundström (1888-1961), Sverige. Signerad, Visb..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:28

    1011 Oljemålning

    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad. Olja på pannå, räv, 40x55cm, yttermått inklusive ram: 54x74cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 december kl 19:05


  • 7514 Oljemålning
    Anders Finn (1908-1994), Sverige. Uppsala Domkyrka..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:32
  • 7451 Oljemålning
    Andor Károly. Signerad, daterad 1921, landskap. Ol..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:37
  • 7006 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad, höstl..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:30
  • 7175 Oljemålning
    Asta Vitkowsky (1905-1968), Sverige. Positano. Sig..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:27
  • 7074 Oljemålning
    Astrid Harms-Ringdahl (1912-1984), Signerad, 1966...//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:38
  • 7158 Oljemålning
    Bengt Åberg (f. 1941), Sverige. Signerad. Olja på ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:19
  • 5145 Oljemålning
    Bengt Arne Linderos (1929-1989), Sverige. Monogram..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:28
  • 7079 Oljemålning
    Carl Brandt. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:27
  • 7133 Oljemålning
    Carl Erik Bodén (f. 1909), Sverige. Figur. Signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:48
  • 7169 Oljemålning
    Claes-Åke Schlönzig (f. 1949), Sverige. Kompositio..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:45
  • 7453 Oljemålning
    Einar Frohm (1872-1972), Sverige. Väderkvarn. Sign..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:45
  • 1032 Oljemålning
    Elena Micheew, Näckrosor. Signerad, daterad 1940. ..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 18:14

    1032 Oljemålning

    Elena Micheew, Näckrosor. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 55x49, yttermått inklusive ram: 79x73 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 december kl 18:14


  • 7329 Oljemålning
    Frank Algernon Stewart (1877-1945. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:23
  • 7111 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Sverige. Österlånggatan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:13
  • 1036 Oljemålning
    George Clare (1835-1890), Storbritannien. Blomster..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 20:17
  • 7386 Oljemålning
    Gösta Henning (f. 1914), Sverige. Signerad, fiskel..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:37
  • 7384 Oljemålning
    H Gunarsson. Signerad. Olja på duk, 54x90cm, ytter..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:50
  • 7274 Oljemålning
    Hans Christian Bärenholdt (1890-1976), Danmark. Pa..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:45
  • 7003 Oljemålning
    Hans Lublin, Signerad, cyklist. Olja på duk, 37x21..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:59
  • 7157 Oljemålning
    Hilding Rösiö (1902-1985), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.700 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:55
  • 6582 Oljemålning
    J E Petersen, landskap. Signerad. -17, Olja på duk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:27
  • 1001 Oljemålning
    John Anthony Puller (1821-1867). Interiör. Signera..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 18:25
  • 7325 Oljemålning
    John Waldemar Nyström (1903-1957), Sverige. Stadsm..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:15
  • 7408 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Signerad, ba..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:57

    6523 Oljemålning

    Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Näckrosor. Signerad. Olja på duk, 50x60, oramad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    6 december kl 19:05


  • 7170 Oljemålning
    Ken Löfgren (f. 1940), Sverige. Komposition. Signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:20
  • 7206 Oljemålning
    Knut Norman (1896-1977), Sverige. Venedig. Signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:37
  • 7376 Oljemålning
    Kopia efter Wahlberg. Signerad. Olja på duk, 79x10..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:26
  • 7063 Oljemålning
    Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:38
  • 7195 Oljemålning
    Lester Sutcliffe, Signerad, Hästar på väg. Olja på..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:34
  • 1013 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 19:32
  • 1011 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 19:05
  • 7341 Oljemålning
    Linnea Larsson, Gamla sta´n. Signerad, daterad 202..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:03
  • 7343 Oljemålning
    Linnea Larsson, Gamla sta´n. Signerad, daterad 202..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:49
  • 7342 Oljemålning
    Linnea Larsson, segelbåtar. Signerad, daterad 2020..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:35
  • 7340 Oljemålning
    Linnea Larsson, segelbåtar. Signerad, daterad 2020..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:31
  • 7338 Oljemålning
    Linnea Larsson, Stockholmsmotiv, Strandvägen. Sign..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:59

    7112 Oljemålning

    Märtha Tynell (1865-1930), Sverige. Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 66x120 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    13 december kl 20:44


  • 7339 Oljemålning
    Linnea Larsson, syrener i vas. Signerad, daterad 2..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:14
  • 7344 Oljemålning
    Linnea Larsson. Signerad, daterad 2020. Olja på du..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:32
  • 7060 Oljemålning
    Louise Ljubi Lidströmer (f. 1948), Sverige. "Brud"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:31
  • 7061 Oljemålning
    Louise Ljubi Lidströmer (f. 1948), Sverige. "Dans"..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:20
  • 5610 Oljemålning
    Marcus Waltermark. Signerad, daterad 2019, "dimens..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:52
  • 6149 Oljemålning
    Marian Stronski. Signerad. Olja på duk, porträtt, ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:10
  • 7112 Oljemålning
    Märtha Tynell (1865-1930), Sverige. Signerad, Stoc..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 20:44
  • 7153 Oljemålning
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, troll. O..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:08
  • 7154 Oljemålning
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, troll. O..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:13
  • 7152 Oljemålning
    Mats Hådell (f. 1958), Sverige. Signerad, Troll. O..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:38
  • 3086 Oljemålning
    Matti Warén (1891-1955), Finland. Strand. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:31
  • 7022 Oljemålning
    Mauritz Gellner (1901-1982), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:59

    7329 Oljemålning

    Frank Algernon Stewart (1877-1945. Blomsterstilleben. Signerad. Olja på duk, 45x55, yttermått inklusive ram: 58x68 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    6 december kl 20:23


  • 7500 Oljemålning
    N Jonsson. Signerad, Älgar. Olja på duk, 66x85cm, ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:33
  • 7177 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, komposition. Signerad. Olj..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:26
  • 7064 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, Sign Melkersson, Kvinna i ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:58
  • 7019 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, gårdsauktion...//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:07
  • 7072 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Olj..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:56
  • 7005 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, piprökande po..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:07
  • 7046 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kopia efter E Lönblad. Sov..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:08
  • 7248 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad BM, "Morg..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:27
  • 7359 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad B Lindgren. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:49
  • 7085 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad E Hertz, 1889. Ol..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:14
  • 7008 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Haller, kvinna ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:24
  • 7009 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad M Holmberg, -97. ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:12

    1001 Oljemålning

    John Anthony Puller (1821-1867). Interiör. Signerad JA Puller. Olja på duk, 25x20cm, yttermått inklusive ram: 32x26cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 december kl 18:25


  • 7229 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1936, "The fruit..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:57
  • 7532 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, älg. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:45
  • 7387 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Olja på duk, 17x..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:48
  • 7368 Oljemålning
    Olle Lindgren (1930-2018), Sverige. Monogramsigner..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:58
  • 7109 Oljemålning
    Oscar Hullgren (1869-1948), Sverige. "Vägen till h..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 18:12
  • 7135 Oljemålning
    Paul Engdahl (1888-1976), Sverige. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:33
  • 7203 Oljemålning
    Peter Kurbatov, kustmotiv. Signerad. Olja på pannå..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:27
  • 7023 Oljemålning
    Ragnar Blomberg, Signerad, Hagalund, 1971. Olja på..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:26
  • 7021 Oljemålning
    Rickard Melander. Signerad, daterad Koster 89. Olj..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:31
  • 7007 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Skogslandskap..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:45
  • 7531 Oljemålning
    Rune Lundmark (1924-1985), Sverige. Blomsterstille..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:14
  • 7502 Oljemålning
    Signerad, hamnmotiv. Olja på duk, 63x53cm, yttermå..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:09

    1013 Oljemålning

    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, daterad 71. Olja på pannå, änder, 32x44cm, yttermått inklusive ram: 47x58cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    13 december kl 19:32


  • 7020 Oljemålning
    signerad, Indian. Signerad, daterad 1989. Olja på ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:59
  • 7458 Oljemålning
    Signerad, Nasmyth. Olja på duk, 46x77cm, yttermått..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:32
  • 7247 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Ostronplockers..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:13
  • 7105 Oljemålning
    Stig Hellsen. "Pålsundet". Signerad, daterad 79. O..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:45
  • 7369 Oljemålning
    Sven Ehrnqvist, Signerad. Olja på duk, 32x30, ytte..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 18:55
  • 7497 Oljemålning
    Sven Linder (f. 1919), Sverige. Signerad, Uppsala...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:29
  • 6524 Oljemålning
    Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Gråspar..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:06
  • 6523 Oljemålning
    Vjeteslav Kliuchnikov (f. 1956), Ryssland. Näckros..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 3.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:05
  • 7457 Oljemålning
    Wilhelm Tupy (1875-1972), Österrike. Signerad, dat..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:15
  • 7026 Oljemålningar
    2 st, Clarence Dysell, Gamla stan & Normandie. Sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:43
  • 7358 Oljemålningar
    2 st, Inger Jansson. Signerade. Olja på duk, ytter..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:43
  • 7010 Oljemålningar
    ett par. Signerad Veerman. Olja på duk, 20x25, ytt..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:16

    7079 Oljemålning

    Carl Brandt. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    6 december kl 20:27


  • 7409 Vaxbatik
    Meg Ersbacke Engman, "Sensommar", duk, 61x90cm, yt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 19:17
  • Metropol Tipsar
  • 7112 Oljemålning
    Märtha Tynell (1865-1930), Sverige. Signerad, Stoc..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 20:44
  • 1036 Oljemålning
    George Clare (1835-1890), Storbritannien. Blomster..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 20:17
  • 1013 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 19:32
  • 1011 Oljemålning
    Lindorm Liljefors (1909-1985), Sverige. Signerad. ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 19:05
  • 1001 Oljemålning
    John Anthony Puller (1821-1867). Interiör. Signera..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 18:25
  • 1032 Oljemålning
    Elena Micheew, Näckrosor. Signerad, daterad 1940. ..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 18:14
  • 7109 Oljemålning
    Oscar Hullgren (1869-1948), Sverige. "Vägen till h..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    13 december kl 18:12
  • 7079 Oljemålning
    Carl Brandt. Signerad. Olja på duk, 54x65 cm
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:27
  • 7329 Oljemålning
    Frank Algernon Stewart (1877-1945. Blomsterstilleb..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    6 december kl 20:23




Ladda ner broschyr