bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Veikko Aaltona  Lennart Alexandrie  Sigge Bergström  Edwin Henry Boddington  Lars Boethius  Gideon Börje  Matsola Burman  Per Collijn  Sten Ekendahl  Andor Endre Fenyö  Torsten Erasmie  Anita Fröding  Gunnar Greiber  Peter Hahne  Kerstin Hedeby  Emil Hellbom  Lasse Johnson  Folke Jupiter  Rickard Krantz  Olle Langert  Axel Lind  Emilia Lönblad  Monica Lorentzon  Rolf Mellström  Jan Naliwajko  Josef Öberg  Arvid Öström  Lee Reynolds  Sten Birger Rudnäs  Harald Sandberg  Theresia Sandström  Siri Schotte  Svend Sinding Christensen  Lars Stenman  Lasse Stevenfeldt  Leonard Wiedh  Donald William-Olsson
  • 1680 Akryl
    Oidentifierad konstnär, abstrakt komposition. Sign..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:53
  • 1250 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 29..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:45
  • 1496 Oljemålning
    1800-tal, stridsscen med Indier och Sikher, ej sig..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:56

    9009 Oljemålning

    Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Komposition, Signerad a Tergo, 1986. Olja på duk, 196x131 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 19:21


  • 1461 Oljemålning
    2 st, Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:40
  • 1460 Oljemålning
    2 st, Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:59
  • 1459 Oljemålning
    2 st, Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:37
  • 1615 Oljemålning
    2 st, Sören Viberg. Signerad. Olja på pannå, 23x58cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:40
  • 1617 Oljemålning
    2 st, Sören Viberg. Signerad. Olja på pannå, 26x36cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:27
  • 1616 Oljemålning
    2 st, Sören Viberg. Signerad. Olja på pannå, 34x23..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:49
  • 1446 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad, par. Olja på duk, 80x63 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:25
  • 1452 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 54x71 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1453 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 72x55 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:39
  • 1454 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 88x62 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:31
  • 1455 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 98x60 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:41
  • 1626 Oljemålning
    Andor Endre Fenyö (1904-1971), Ungern. Interiör. S..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:20

    1098 Oljemålning

    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:43


  • 1660 Oljemålning
    Anita Fröding (f. 1942), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:25
  • 1336 Oljemålning
    Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, bloms..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:21
  • 1171 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinter. Signerad. ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:29
  • 1132 Oljemålning
    Donald William-Olsson (1889-1961), Sverige. Monogr..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:50
  • 1169 Oljemålning
    Edwin Henry Boddington (1836-1905), England. Signe..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37
  • 1257 Oljemålning
    Einar Karsvik, Stilleben, Signerad. Olja på pannå,..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:50
  • 1668 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, stads..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:21
  • 1463 Oljemålning
    Emilia Lönblad (1865-1946), Sverige. Signerad, por..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:41
  • 1252 Oljemålning
    Erik Holmgren, Jugendram. Signerad, daterad 1906, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:07
  • 1435 Oljemålning
    Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Paris, 34x41 c..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:50
  • 1595 Oljemålning
    Gallogh, Signerad, Religiöst motiv. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:17
  • 1098 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gård..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43

    1361 Oljemålning

    Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olja på pannå, 45x43 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:35


  • 1258 Oljemålning
    Gunnar Asplund, Skärgård. Signerad, daterad 1951. ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:23
  • 1167 Oljemålning
    Harald Sandberg (1912-1983), Sverige. Marin. Signe..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:11
  • 1444 Oljemålning
    Herman Edlund, Signerad, stilleben. Olja på duk, 8..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:12
  • 1420 Oljemålning
    Jan Liljeqvist. Signerad. Olja på duk, 73x59cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:07
  • 8439 Oljemålning
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:37
  • 1067 Oljemålning
    Josef Öberg (1890-1967), Sverige. Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:20
  • 1386 Oljemålning
    Kaj Pihl, Seine, Paris, Signerad. Olja på pannå, 2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:32
  • 1527 Oljemålning
    Kerstin Hedeby (f. 1926), Sverige. Signerad, figur..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:13
  • 1419 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, land..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:40
  • 8193 Oljemålning
    Lars Stenman (f. 1954), Sverige. Monogramsignerad,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:31
  • 1251 Oljemålning
    Lasse Johnson (1899-1992), Sverige. Strand, Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:22
  • 1175 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), Sverige. Landskap. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37

    1250 Oljemålning

    1700-/1800-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 29x25 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:45


  • 1433 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, berg. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:51
  • 1425 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, hav. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:40
  • 1434 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, havsmotiv. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:39
  • 1427 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, hus. Olja p..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41
  • 1431 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, landskap. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:20
  • 1429 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, näckrosor. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1428 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, stad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:09
  • 1430 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, stadsmotiv ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:15
  • 1423 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, träd. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:16
  • 1422 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:49
  • 1432 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:48
  • 1426 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:53

    1169 Oljemålning

    Edwin Henry Boddington (1836-1905), England. Signerad. Olja på duk, 26x46 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:37


  • 1424 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:46
  • 1014 Oljemålning
    Lennart Alexandrie (1930-2019), Sverige. "Afton vi..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:34
  • 8430 Oljemålning
    Leonard Wiedh (1866-1938), Sverige. Landskap med v..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:06
  • 1605 Oljemålning
    Margit Öberg. "Gamla stan". Signerad Marg Öberg. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:12
  • 1073 Oljemålning
    Marie Charlot, Flanerande damer på stranden. Signe..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:03
  • 1353 Oljemålning
    Matsola Burman (1925-2008), Sverige. Signerad a te..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:17
  • 1339 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad, blo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:39
  • 1170 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-talets mitt, rokokora..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:34
  • 1558 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustmotiv. Ol..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:56
  • 1016 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, ej signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:58
  • 1401 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kust, 1800-tal. Ej signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:59
  • 1436 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Man med pipa, Signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:42

    1496 Oljemålning

    1800-tal, stridsscen med Indier och Sikher, ej signerad, ramens innermått. Olja på duk, 30x60cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:56


  • 1118 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Benson -04. Olja ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:32
  • 1233 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Manthe, Skogsla..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:05
  • 1397 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad H Mets, Fjällands..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:20
  • 1518 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Högberg, daterad ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:10
  • 1172 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad J A Daniel, "Fall..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:17
  • 1232 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Italienskt kustm..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:22
  • 1341 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja p..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:46
  • 1400 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Neeme, Stilleben..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:24
  • 1678 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1900-talets mit..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:52
  • 1592 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Strandpromenad. Signerad. ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:07
  • 8572 Oljemålning
    Olle Langert (1924-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:42
  • 1519 Oljemålning
    Olteano, marin, Signerad. Olja på duk, 46x65 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:31

    1172 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Signerad J A Daniel, "Falls on the Conway". Signerad. Olja på duk, 51x76 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:17


  • 1361 Oljemålning
    Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olj..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:35
  • 1492 Oljemålning
    Per Collijn (1878-1961), Sverige. Nyhavn, Köpenham..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:16
  • 9009 Oljemålning
    Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Komposition, Signe..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:21
  • 1022 Oljemålning
    Rickard Krantz (1923-1984), Sverige. Figurer. Sign..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:39
  • 1674 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Landskap. Sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:03
  • 1445 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:49
  • 1221 Oljemålning
    Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:57
  • 1608 Oljemålning
    Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 53x62cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:44
  • 1572 Oljemålning
    Signerad, Rodhe, kustmotiv. Olja på duk, 32x40cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:13
  • 1373 Oljemålning
    Siri Schotte (1867-1951), Sverige. Landskap. Signe..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:04
  • 1219 Oljemålning
    Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. "Saluhall i..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:33
  • 1256 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Fiskeläge. Sig..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:46

    1171 Oljemålning

    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinter. Signerad. Olja på duk, 52x66 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:29


  • 8316 Oljemålning
    Svend Sinding Christensen (1898-1980), Danmark. Kö..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:55
  • 1071 Oljemålning
    Torsten Erasmie (1940-2018), Sverige. Motiv från T..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:03
  • 1133 Oljemålning
    Tyko Landberg, "Drottningholm", etikettmärkt. Olja..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41
  • 1075 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:34
  • 1072 Oljemålning
    Wilhelm H Skoglund, motiv från Härjedalen. Signera..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:07
  • 1442 Oljemålningar
    2 st. Signerad KVO. Olja på duk, 60x30 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:19
  • 1015 Oljemålningar
    6 st, Oidentifierad konstnär. Signerade H-son, Sta..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:01
  • 1593 Oljemålningar
    ett par, ej signerade, kustmotiv. Olja på pannå, 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:36
  • Metropol Tipsar
  • 1133 Oljemålning
    Tyko Landberg, "Drottningholm", etikettmärkt. Olja..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41
  • 1353 Oljemålning
    Matsola Burman (1925-2008), Sverige. Signerad a te..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:17
  • 1171 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinter. Signerad. ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:29
  • 1172 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad J A Daniel, "Fall..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:17
  • 1496 Oljemålning
    1800-tal, stridsscen med Indier och Sikher, ej sig..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:56
  • 1169 Oljemålning
    Edwin Henry Boddington (1836-1905), England. Signe..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37
  • 1250 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 29..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:45
  • 1361 Oljemålning
    Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olj..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:35
  • 1098 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gård..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43




Ladda ner broschyr