Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Ragnar Alyre â€¢ Ivar Bengtsen â€¢ Vilhelm Bille â€¢ Lars Boethius â€¢ Kurt Carendi â€¢ Sven Ekstedt â€¢ Hans-Erik Eriksson â€¢ Bengt Fransson â€¢ Greta Gerell â€¢ Carl Gunne â€¢ Monica Holm â€¢ Filiph Jakobsson â€¢ Cecilia Larsson â€¢ Arnold Lindblom â€¢ Beda Löberg â€¢ Georg Lodström â€¢ Carl MÃ¥nsson â€¢ Ernst Nilsson â€¢ Lars Norrman â€¢ Frans Wilhelm Odelmark â€¢ Gustaf Wilhelm Palm â€¢ Lee Reynolds â€¢ Eric Rhönnstad â€¢ Bengt Riton â€¢ Axel Schovelin â€¢ Charles Sjöholm â€¢ Juho Suni â€¢ David Tägtström â€¢ Lars Tärning â€¢ Pelle Thommessen â€¢ Uno Vallman â€¢ Nora von Samson-Himmelstierna â€¢ Birger Welander
  • 8301 Akryl
    Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:29
  • 8297 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55
  • 8457 Ikon
    handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:29

    8248 OljemÃ¥lning

    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med Nejlika. Signerad. Olja på duk, 33x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm

    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:39


  • 8244 Olja / blandte..
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:52
  • 8196 Olja / collage
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:03
  • 8327 OljemÃ¥lning
    1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8071 OljemÃ¥lning
    1800-tal, Värdshusscen, Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:25
  • 7144 OljemÃ¥lning
    Ã…ke Rudolf Nisson. Signerad, daterad -69, Pank och..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:15
  • 8263 OljemÃ¥lning
    Alwin Dahl (1889-1971), "Snön smälter". Signerad. ..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:48
  • 7260 OljemÃ¥lning
    Arnold Lindblom (f. 1930), Sverige. "Gryning i ham..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 8326 OljemÃ¥lning
    Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kr..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:25
  • 8003 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:59
  • 8004 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:57
  • 8349 OljemÃ¥lning
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Figurer på äng...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:42
  • 8242 OljemÃ¥lning
    Bengt Riton (1945-1994), Sverige. Konstnär. Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15

    1007 OljemÃ¥lning

    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:13


  • 8237 OljemÃ¥lning
    Bert Zedrén, Stilleben med kaffekvarn. Signerad. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43
  • 8247 OljemÃ¥lning
    Birger Welander (f. 1916), Sverige. Sydländskt tor..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:05
  • 8178 OljemÃ¥lning
    Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Västkusten. Signe..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10
  • 8271 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård Velli..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:12
  • 7385 OljemÃ¥lning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. "Stilleben", m..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:07
  • 7383 OljemÃ¥lning
    Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. Stilleben, mon..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:03
  • 8243 OljemÃ¥lning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Begravning. Si..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 7232 OljemÃ¥lning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, kvin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:58
  • 7230 OljemÃ¥lning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Kvin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 7219 OljemÃ¥lning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Stad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:19
  • 7221 OljemÃ¥lning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Waxh..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:27
  • 8248 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med N..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39

    8326 OljemÃ¥lning

    Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kroneborgs slott. Signerad. Olja på duk, 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm

    Utrop: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:25


  • 8233 OljemÃ¥lning
    Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. "Mastviken Gl..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:24
  • 8234 OljemÃ¥lning
    Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. Vinterlandska..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 8269 OljemÃ¥lning
    Ernst Nilsson (1892-1937), Sverige. Stilleben. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:05
  • 8329 OljemÃ¥lning
    Eva Ström Svensson (1948), stilleben med tidning. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:20
  • 7061 OljemÃ¥lning
    Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:44
  • 8437 OljemÃ¥lning
    Fredrik Hage (1883-1947), (Född Carlsson), motiv m..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 8180 OljemÃ¥lning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Kla..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 2159 OljemÃ¥lning
    Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Oxar, Signerad,..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:04
  • 1007 OljemÃ¥lning
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:13
  • 8059 OljemÃ¥lning
    Gustav Fogelberg, Stilleben med penslar. Signerad...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:42
  • 8245 OljemÃ¥lning
    HÃ¥kan Stenberg "Ossram", Signerad, daterad 1984. "..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:02
  • 8246 OljemÃ¥lning
    HÃ¥kan Stenberg "Ossram". Signerad, daterad 1984, "..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:56

    8191 OljemÃ¥lning

    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signerad. Olja på duk, 114x88 cm, yttermått inklusive ram: 136x111 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:20


  • 8376 OljemÃ¥lning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Vinterlan..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 8154 OljemÃ¥lning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Adelsgatan, Vis..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:58
  • 8165 OljemÃ¥lning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Blommande trädg..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22
  • 8164 OljemÃ¥lning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Höst i trädgård..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:19
  • 8155 OljemÃ¥lning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "PÃ¥skstilleben"...//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • 8163 OljemÃ¥lning
    Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Stilleben". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:15
  • 6078 OljemÃ¥lning
    Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:36
  • 8267 OljemÃ¥lning
    Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Komposition. Si..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:46
  • 8067 OljemÃ¥lning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Landskap. Sign..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:50
  • 6450 OljemÃ¥lning
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:47
  • 8123 OljemÃ¥lning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. "på spegelfat". S..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:05
  • 8447 OljemÃ¥lning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Innerträdgård. Signer..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:07

    8327 OljemÃ¥lning

    1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på duk, ej signerad, 30x34 cm, yttermått inklusive ram: 49x53

    Utrop: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:15


  • 8396 OljemÃ¥lning
    Leo Janis (f. 1922), Lettland. Interiör. Signerad...//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:32
  • 8052 OljemÃ¥lning
    Mona Sjöström, Kvinnor. Signerad, daterad -98. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:28
  • 2107 OljemÃ¥lning
    Monica Holm (f. 1947), Sverige. "Hus i kvällsljus"..//
    Utrop: 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:54
  • 8454 OljemÃ¥lning
    Nils-Olof Bernander, Stockholmsmotiv. Signerad, 43..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22
  • 8240 OljemÃ¥lning
    Nora von Samson-Himmelstierna (1891-1982), Porträt..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:29
  • 7095 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från e..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:25
  • 8347 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Fåglar i vinterlandskap. S..//
    Utrop: 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10
  • 8050 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Figurer. Signerad, oramad...//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:52
  • 8002 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Landskap, inköpt i Estland..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:53
  • 8343 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, daterad ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:47
  • 7206 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, kyrkoint..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:45
  • 7212 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Rastande sällskap, omkring..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:58

    8180 OljemÃ¥lning

    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Klara. Signerad, daterad -63. Olja på duk, 80x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x110 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:59


  • 7213 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad a Pannetier, Kust..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:20
  • 8388 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad A Segerborg, Date..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:57
  • 8261 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Ewertz, Kvinna ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:43
  • 8262 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Ewertz, kvinna ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:35
  • 8140 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad kvinna i vattenbr..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:39
  • 8072 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad L Zerboni, Kortsp..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:45
  • 8393 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Th Lindh, Gårdsla..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:45
  • 7210 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Los Domingas en..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:53
  • 8390 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -92, sta..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:44
  • 8273 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1968. Ol..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8266 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Daterad 2003, He..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:44
  • 8265 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 2004, Vi..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:53

    7259 OljemÃ¥lning

    Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signerad. Olja på duk, 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x80 cm

    Utrop: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:10


  • 8181 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, figurer i landsk..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:04
  • 8051 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hus & träd. "Gal..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:18
  • 8394 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap med fig..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:22
  • 8238 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja ..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:54
  • 7418 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Vintermotiv. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:24
  • 8191 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:20
  • 6194 OljemÃ¥lning
    Pelle Thommessen (1912-1979), Norge. Mor och barn...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:27
  • 8268 OljemÃ¥lning
    Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. "Storm II". Sig..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:15
  • 8270 OljemÃ¥lning
    Rune I Johansson, "Snöfinkar". Signerad, daterad -..//
    Utrop: 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:49
  • 8387 OljemÃ¥lning
    Simon Dahl, skånegård. Signerad. Olja på duk, 29x4..//
    Utrop: 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 7224 OljemÃ¥lning
    Sven Ekstedt (1894-1950), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:37
  • 7379 OljemÃ¥lning
    Tamara Malmeström, "Skall dagen randas". Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:55

    8003 OljemÃ¥lning

    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstilleben. Olja på duk. Signerad, daterad 1938 cm, yttermått inklusive ram: 38x29 cm

    Utrop: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:59


  • 8142 OljemÃ¥lning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Timmersläde. Sig..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:08
  • 7259 OljemÃ¥lning
    Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signera..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10
  • 8342 OljemÃ¥lning
    Wiklon Wallin, Stockholmsvy. Signerad, daterad 192..//
    Utrop: 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:08
  • 8264 OljemÃ¥lningar
    2 st, Alwin Dahl (1889-1971), landskap, "Skogsväge..//
    Utrop: 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:16
  • 8193 OljemÃ¥lningar
    2 st, CA Strömbäck. Signerad, daterad 1908. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:50
  • Metropol Tipsar
  • 8248 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med N..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 3.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:39
  • 1007 OljemÃ¥lning
    Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:13
  • 8326 OljemÃ¥lning
    Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kr..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:25
  • 8191 OljemÃ¥lning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:20
  • 8327 OljemÃ¥lning
    1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:15
  • 8180 OljemÃ¥lning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Kla..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 20:59
  • 8004 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:57
  • 7259 OljemÃ¥lning
    Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signera..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 19:10
  • 8003 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    29 juli kl 18:59




Ladda ner broschyr