![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar
Aktuella artister: Ragnar Alyre • Ivar Bengtsen • Vilhelm Bille • Lars Boethius • Kurt Carendi • Sven Ekstedt • Hans-Erik Eriksson • Bengt Fransson • Greta Gerell • Carl Gunne • Monica Holm • Filiph Jakobsson • Cecilia Larsson • Arnold Lindblom • Beda Löberg • Georg Lodström • Carl Månsson • Ernst Nilsson • Lars Norrman • Frans Wilhelm Odelmark • Gustaf Wilhelm Palm • Lee Reynolds • Eric Rhönnstad • Bengt Riton • Axel Schovelin • Charles Sjöholm • Juho Suni • David Tägtström • Lars Tärning • Pelle Thommessen • Uno Vallman • Nora von Samson-Himmelstierna • Birger Welander
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8248 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med Nejlika. Signerad. Olja på duk, 33x26 cm, yttermått inklusive ram: 42x34 cm
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 18:39
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
-
8071 Oljemålning
1800-tal, Värdshusscen, Monogramsignerad. Olja på ..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:25 -
7144 Oljemålning
Ã…ke Rudolf Nisson. Signerad, daterad -69, Pank och..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:15 -
8263 Oljemålning
Alwin Dahl (1889-1971), "Snön smälter". Signerad. ..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:48
-
7260 Oljemålning
Arnold Lindblom (f. 1930), Sverige. "Gryning i ham..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:12 -
8326 Oljemålning
Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kr..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:25 -
8003 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:59
-
8004 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:57 -
8349 Oljemålning
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Figurer på äng...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:42 -
8242 Oljemålning
Bengt Riton (1945-1994), Sverige. Konstnär. Signer..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
-
1007 Oljemålning
Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap med motiv från Wäddö Kanal, Signerad, daterad 1885, Olja på duk, 40x49 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 19:13
-
8237 Oljemålning
Bert Zedrén, Stilleben med kaffekvarn. Signerad. O..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:43 -
8247 Oljemålning
Birger Welander (f. 1916), Sverige. Sydländskt tor..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:05 -
8178 Oljemålning
Carl Gunne (1893-1979), Sverige. Västkusten. Signe..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:10
-
8271 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård Velli..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:12 -
7385 Oljemålning
Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. "Stilleben", m..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:07 -
7383 Oljemålning
Cecilia Larsson (f. 1956), Sverige. Stilleben, mon..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8243 Oljemålning
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Begravning. Si..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:54 -
7232 Oljemålning
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, kvin..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:58 -
7230 Oljemålning
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Kvin..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:54
-
7219 Oljemålning
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Stad..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:19 -
7221 Oljemålning
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, Waxh..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:27 -
8248 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med N..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:39
-
8326 Oljemålning
Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kroneborgs slott. Signerad. Olja på duk, 29x36 cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 20:25
-
8233 Oljemålning
Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. "Mastviken Gl..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:24 -
8234 Oljemålning
Eric Rhönnstad (1909-1980), Sverige. Vinterlandska..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:35 -
8269 Oljemålning
Ernst Nilsson (1892-1937), Sverige. Stilleben. Sig..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:05
-
8329 Oljemålning
Eva Ström Svensson (1948), stilleben med tidning. ..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:20 -
7061 Oljemålning
Frans Wilhelm Odelmark (1849-1937), Sverige. Signe..//
Utrop: 700 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:44 -
8437 Oljemålning
Fredrik Hage (1883-1947), (Född Carlsson), motiv m..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:37
-
8180 Oljemålning
Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Kla..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:59 -
2159 Oljemålning
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Oxar, Signerad,..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:04 -
1007 Oljemålning
Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:13
-
8059 Oljemålning
Gustav Fogelberg, Stilleben med penslar. Signerad...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:42 -
8245 Oljemålning
HÃ¥kan Stenberg "Ossram", Signerad, daterad 1984. "..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:02 -
8246 Oljemålning
HÃ¥kan Stenberg "Ossram". Signerad, daterad 1984, "..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:56
-
8191 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signerad. Olja på duk, 114x88 cm, yttermått inklusive ram: 136x111 cm
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 19:20
-
8376 Oljemålning
Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Vinterlan..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:39 -
8154 Oljemålning
Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Adelsgatan, Vis..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:58 -
8165 Oljemålning
Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Blommande trädg..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:22
-
8164 Oljemålning
Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Höst i trädgård..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:19 -
8155 Oljemålning
Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "PÃ¥skstilleben"...//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50 -
8163 Oljemålning
Ivar Bengtsen (f. 1947), Sverige. "Stilleben". Sig..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:15
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:36 -
8267 Oljemålning
Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Komposition. Si..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:46 -
8067 Oljemålning
Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Landskap. Sign..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:50
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:47 -
8123 Oljemålning
Lars Tärning (f. 1945), Sverige. "på spegelfat". S..//
Utrop: 1.000 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:05 -
8447 Oljemålning
Lee Reynolds (f. 1936), USA. Innerträdgård. Signer..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:07
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på duk, ej signerad, 30x34 cm, yttermått inklusive ram: 49x53
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 18:15
-
8396 Oljemålning
Leo Janis (f. 1922), Lettland. Interiör. Signerad...//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:32 -
8052 Oljemålning
Mona Sjöström, Kvinnor. Signerad, daterad -98. Olj..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:28 -
2107 Oljemålning
Monica Holm (f. 1947), Sverige. "Hus i kvällsljus"..//
Utrop: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:54
-
8454 Oljemålning
Nils-Olof Bernander, Stockholmsmotiv. Signerad, 43..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:22 -
8240 Oljemålning
Nora von Samson-Himmelstierna (1891-1982), Porträt..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:29 -
7095 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, utsikt från e..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:25
-
8347 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Fåglar i vinterlandskap. S..//
Utrop: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:10 -
8050 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Figurer. Signerad, oramad...//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:52 -
8002 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Landskap, inköpt i Estland..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:53
-
8343 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, daterad ..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:47 -
7206 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Otydlig signatur, kyrkoint..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:45 -
7212 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Rastande sällskap, omkring..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:58
-
8180 Oljemålning
Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Klara. Signerad, daterad -63. Olja på duk, 80x100 cm, yttermått inklusive ram: 90x110 cm
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 20:59
-
7213 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad a Pannetier, Kust..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:20 -
8388 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad A Segerborg, Date..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:57 -
8261 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad G Ewertz, Kvinna ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:43
-
8262 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad G Ewertz, kvinna ..//
Utrop: 600 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:35 -
8140 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad kvinna i vattenbr..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:39 -
8072 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad L Zerboni, Kortsp..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:45
-
8393 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Th Lindh, Gårdsla..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:45 -
7210 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, "Los Domingas en..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:53 -
8390 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -92, sta..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:44
-
8273 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1968. Ol..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15 -
8266 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Daterad 2003, He..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:44 -
8265 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 2004, Vi..//
Utrop: 800 kr
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:53
-
7259 Oljemålning
Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signerad. Olja på duk, 48x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x80 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 19:10
-
8181 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, figurer i landsk..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:04 -
8051 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Hus & träd. "Gal..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
8394 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap med fig..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:22
-
8238 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja ..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:54 -
7418 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad, Vintermotiv. Olj..//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:24 -
8191 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signe..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:20
-
6194 Oljemålning
Pelle Thommessen (1912-1979), Norge. Mor och barn...//
Utrop: 500 kr
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:27 -
8268 Oljemålning
Ragnar Alyre (1894-1975), Sverige. "Storm II". Sig..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:15 -
8270 Oljemålning
Rune I Johansson, "Snöfinkar". Signerad, daterad -..//
Utrop: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:49
-
8387 Oljemålning
Simon Dahl, skånegård. Signerad. Olja på duk, 29x4..//
Utrop: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:59 -
7224 Oljemålning
Sven Ekstedt (1894-1950), Sverige. Signerad, dater..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:37 -
7379 Oljemålning
Tamara Malmeström, "Skall dagen randas". Signerad,..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8003 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstilleben. Olja på duk. Signerad, daterad 1938 cm, yttermått inklusive ram: 38x29 cm
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
29 juli kl 18:59
-
8142 Oljemålning
Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Timmersläde. Sig..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:08 -
7259 Oljemålning
Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signera..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:10 -
8342 Oljemålning
Wiklon Wallin, Stockholmsvy. Signerad, daterad 192..//
Utrop: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:08
-
8264 Oljemålningar
2 st, Alwin Dahl (1889-1971), landskap, "Skogsväge..//
Utrop: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:16 -
8193 Oljemålningar
2 st, CA Strömbäck. Signerad, daterad 1908. Olja p..//
Utrop: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:50
- Metropol Tipsar
-
8248 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Kvinna med N..//
Utrop: 1.500 kr
Aktuellt bud: 3.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:39 -
1007 Oljemålning
Gustaf Wilhelm Palm (1810-1890), Sverige. Landskap..//
Utrop: 4.000 kr
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:13 -
8326 Oljemålning
Axel Schovelin (1827-1893), Danmark. Utsikt mot Kr..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:25
-
8191 Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1940-tal. Signe..//
Utrop: 3.000 kr
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:20 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Utrop: 3.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15 -
8180 Oljemålning
Georg Lodström (1915-1972), Sverige. "Sol över Kla..//
Utrop: 2.000 kr
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:59
-
8004 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:57 -
7259 Oljemålning
Vilhelm Bille (1864-1908), Danmark. Marin. Signera..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:10 -
8003 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Blomsterstillebe..//
Utrop: 2.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:59