bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Ingegerd Beskow  Jan Brazda  Anette Englund  Carl Holger Fischer  Bror Forsell  Iva Hüttnerová  Filiph Jakobsson  Josef Jungwirth  Leif Liljeblad  Thor Lindeneg  Gotthard Lundquist  Åke Nothberg  Peter Nyborg  Knut Olson  Jerzy Potrzebowski  Sven Olof Rosén  Gustaf Rydberg  Ville Sjöholm  Ragnar Sproge  Gunnar Stålbrand  Bertil Wahlberg  Sven X-et Erixson  Gunnar Zetterström
  • 3617 Akryl
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Gester", monog..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:37
  • 3607 Akryl
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. "Skogsflickan"...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:15
  • 3608 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Lava lamp". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:16

    1004 Oljemålning

    Luigi Crosio (1835-1915). Romantisk scen. Signerad. Olja på duk, 76x52 cm

    Utrop: 20.000 kr
    Pris just nu 17.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:04


  • 3602 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. Landsväg. "Hi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:45
  • 6503 Ikon
    1800-tal, 38x31 ca
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:13
  • 6502 Ikon
    1800-tal, Ryssland. 30x26 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:09
  • 1062 Oljemålning
    1700-tal, Biskop Jesper Swedberg (Skara), ej signe..//
    Utrop: 3.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:41
  • 1061 Oljemålning
    1700-tal, Kvinnoporträtt, ej signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:57
  • 6566 Oljemålning
    1800-tal, duk uppfodrad på pannå, kvinna, 34x26 cm..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:55
  • 6567 Oljemålning
    1800-tal, mansporträtt, ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:11
  • 6433 Oljemålning
    1800-tal, T Smith, Landskap med hus & herde. Signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:40
  • 1070 Oljemålning
    1800-tal, Vanitas, ej signerad. Olja på duk, 54x42 cm
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:51
  • 6044 Oljemålning
    2 st, P Zheing, marknad, lackteknik. Signerade. Ol..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:27
  • 6471 Oljemålning
    Adéle Söderberg, Fiskeläge, 1899. Signerad (kopia)..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:43
  • 6053 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:32

    1020 Oljemålning

    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Blomsterstilleben med katter. Signerad. Olja på duk, 168x75 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:17


  • 6054 Oljemålning
    Åke Nothberg (1891-1973), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:03
  • 6428 Oljemålning
    Anne-Marie Lindström (1934-2004), Fontän Frankrike..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:40
  • 5274 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (1923-1980), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:49
  • 6474 Oljemålning
    Bror Forsell (1883-1959), Sverige. Fiskelägen. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:17
  • 6036 Oljemålning
    Carl Holger Fischer (1885-1955), Danmark. Stillebe..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:28
  • 6564 Oljemålning
    D Hunter, 1900-tal, Barn i hatt. Signerad. Olja på..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:47
  • 6316 Oljemålning
    Edgar Wollin. Signerad, daterad 1935. Olja på pann..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:17
  • 6562 Oljemålning
    Eleonora Lindstöm (1852-1929), Kopia. Signerad, da..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:28
  • 2036 Oljemålning
    Gotthard Lundquist (1908-1988), Sverige. Utsikt mo..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:13
  • 6320 Oljemålning
    Gunnar Johansson, Signerad, byggnader. Olja på pan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:28
  • 6319 Oljemålning
    Gunnar Johansson, Signerad, komposition. Olja på p..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:09
  • 6321 Oljemålning
    Gunnar Johansson, Signerad. Olja på duk, 60x75 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:34

    1066 Oljemålning

    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, daterad 1956, "Traktor". Olja på duk, 34x41cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 19:11


  • 6322 Oljemålning
    Gunnar Johansson, Signerad. Olja på duk, 75x63 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:11
  • 2007 Oljemålning
    Gunnar Stålbrand (f. 1925), Sverige. Stockholmsvy...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:50
  • 6187 Oljemålning
    Gunnar Thorsell, pojkporträtt, Signerad. Olja på p..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:13
  • 2020 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Utsikt fr..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:25
  • 1060 Oljemålning
    Gustaf Rydberg (1835-1933), Gård vid vattendrag. S..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:07
  • 5218 Oljemålning
    Helene Gylling, Flicka med blomsterkorg. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:54
  • 6138 Oljemålning
    Iva Hüttnerová (f. 1948), Tjeckien. "Ålderdomshemm..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:16
  • 6148 Oljemålning
    Jan Brazda (1917-2011), Sverige. Modell. Signerad,..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:02
  • 6429 Oljemålning
    Jerzy Potrzebowski (1921-1974), Polen. Ekipage. Si..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:43
  • 5224 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Bachantin..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:52
  • 1035 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Hofgastei..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:15
  • 1019 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Porträt m..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:05

    1060 Oljemålning

    Gustaf Rydberg (1835-1933), Gård vid vattendrag. Signerad. Olja på duk, 44x63 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:07


  • 1023 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Porträt m..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:29
  • 1020 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Blomsterst..//
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:17
  • 1024 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. D Bergmann..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:53
  • 1028 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:22
  • 1021 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:29
  • 1029 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:08
  • 1022 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:28
  • 1032 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Hus i vint..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:14
  • 1033 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Kanalmotiv..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:54
  • 1034 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Landskap, ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:55
  • 1027 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Män. Signe..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:13
  • 1030 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Mansporträ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:03

    1061 Oljemålning

    1700-tal, Kvinnoporträtt, ej signerad. Olja på duk, 61,5x74,5

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 4.600 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 18:57


  • 1025 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Självportr..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:40
  • 1031 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Väg vid å,..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:49
  • 6307 Oljemålning
    Karl-Erik Häggblad, Signerad, "röd sluttning". Olj..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:28
  • 6155 Oljemålning
    Knut Olson (1904-1978), Sverige. Hamn. Signerad. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:51
  • 6434 Oljemålning
    Kopia, 1800-tal, kvinna. Ej signerad. Olja på duk,..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:01
  • 5178 Oljemålning
    Leif Liljeblad (f. 1950), Sverige. Sträckande svan..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:01
  • 1004 Oljemålning
    Luigi Crosio (1835-1915). Romantisk scen. Signerad..//
    Utrop: 20.000 kr
    Aktuellt bud: 17.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:04
  • 6461 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, omkr. 1900, landskapsmotiv..//
    Utrop: 600 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:14
  • 1068 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1700-tal, figur, uppfodrad..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:58
  • 1071 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Pojke i ordensba..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:43
  • 6569 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, yngling, ej sign..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:44
  • 6563 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, 1900-tal, fli..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:18

    1021 Oljemålning

    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signerad, "Skizze mit Olivia in grünen kleid, 1912". Olja på pannå, verso a verso, 49x53 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 19:29


  • 6312 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, månskenslands..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:48
  • 6430 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Herrporträtt, Monogramsign..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:16
  • 6570 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Män vid tavla, uppfodrad d..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:45
  • 6473 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Marin, monogramsignerad. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:45
  • 6165 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad EB, "Stoc..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:07
  • 6579 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt av Sophia Charlot..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:28
  • 6333 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Baillon 1863, Lan..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:30
  • 6161 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Brudfärd Norge. ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:41
  • 6095 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1945, Ek..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:26
  • 6096 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, J Störling, 1948..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:37
  • 6571 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Kustparti. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:48
  • 6099 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:17

    1025 Oljemålning

    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Självporträtt i päls. Signerad. Olja på pannå, 96x64 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 20:40


  • 6559 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Mor & barn. Olja..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:47
  • 6337 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Torg, -61. Olja ..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:24
  • 6037 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Solrosor. Monogramsignerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:04
  • 6472 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. St Sörensen, Marin. Signer..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:29
  • 6572 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv, ej signerad. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:42
  • 6576 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben med stop & pipa,..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:11
  • 5260 Oljemålning
    Oliver Stockman. Signerad. Olja på duk, 45x29cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:57
  • 6490 Oljemålning
    Per Skovdal, landskap. Signerad. Olja på pannå, 22..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:30
  • 6215 Oljemålning
    Peter Nyborg (f. 1937), Danmark. Signerad a tergo ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:53
  • 6223 Oljemålning
    Ragnar Sproge (1902-1987), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:43
  • 1069 Oljemålning
    Rudolf Epp (1834-1910), Interiör med mor & barn. S..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:17
  • 2047 Oljemålning
    Signerad, Molin, Riksdagshuset. Signerad. Olja på ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:50

    1062 Oljemålning

    1700-tal, Biskop Jesper Swedberg (Skara), ej signerad. Olja på duk, 82x64 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    25 januari kl 19:41


  • 6222 Oljemålning
    Signerad, Onsberg, kvinna. Olja på duk, 45x33cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:19
  • 6435 Oljemålning
    Skeppsporträtt, nutida. Ej signerad. Olja på pannå..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:25
  • 6179 Oljemålning
    Sven Olof Rosén (1908-1982), Sverige. Skärgård. Si..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:33
  • 1066 Oljemålning
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:11
  • 6221 Oljemålning
    Thor Lindeneg (f. 1941), Danmark. "Ninni". Signera..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:27
  • 6073 Oljemålning
    Ville Sjöholm (1896-1961), Sverige. Sig, lekande b..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:41
  • 5038 Oljemålningar
    3 st, Héctor Raul Ulloa Burgos. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:31
  • 6047 Oljemålningar
    4 st, Josef Jungwirth (1869-1950), porträtt, 2 st ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:27
  • 6578 Oljemålningar
    Oidentifierad konstnär. 2 st, Kopior, kvinnoporträ..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:07
  • 6219 Silkscreen
    Johnny Acosta, 3/125, "face", duk, 76x100cm, oramad
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:29
  • Metropol Tipsar
  • 1004 Oljemålning
    Luigi Crosio (1835-1915). Romantisk scen. Signerad..//
    Utrop: 20.000 kr
    Aktuellt bud: 17.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 20:04
  • 1062 Oljemålning
    1700-tal, Biskop Jesper Swedberg (Skara), ej signe..//
    Utrop: 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:41
  • 6337 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Torg, -61. Olja ..//
    Utrop: 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:24
  • 6215 Oljemålning
    Peter Nyborg (f. 1937), Danmark. Signerad a tergo ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:53
  • 1024 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. D Bergmann..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:53
  • 1023 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. "Porträt m..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:29
  • 1021 Oljemålning
    Josef Jungwirth (1869-1950), Österrike. Ej signera..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:29
  • 1069 Oljemålning
    Rudolf Epp (1834-1910), Interiör med mor & barn. S..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 19:17
  • 1068 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1700-tal, figur, uppfodrad..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    25 jan kl 18:58




Ladda ner broschyr