bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Åke Wilhelm Andersson  Alexis Ankarcrona  Arne Björkegren  Gustaf Brandelius  Erland Cullberg  Georg Fischhof  Irina Garamaj Stadig  Erik B Gustavsson  Sture Haglundh  Gunnar Hållander  Tage Hedqvist  Emil Hellbom  Oscar Hernandez Soriano  Stig Hogdal  Bo Högnäs  Filiph Jakobsson  Emil Johanson-Thor  Gunnar Johansson  Folke Jupiter  Bruno Karlsson  Albert Liedbeck  Pär Lindblad  Robert Lundberg  Einar Nerman  Bernhard Oscarsson  Johannes Ravn  Charles Sjöholm  Gustav Stenberg  Sven-Göran Svensson Gson  Christian Fredrik Swensson  Bengt Tandberg  Robert Thegerström  Kurt Ullberger  Dominyka Usvaiskaya  Uno Vallman  Pentti Veroma  Bertil Widbrant  Bo Yson Sjöberg
  • 8217 Akryl
    3 st. Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:24
  • 8219 Akryl
    3 st. Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:54
  • 8218 Akryl
    3 st. Irina Garamaj Stadig (f. 1952), Sverige. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:34

    1003 Oljemålning

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition. Signerad. Olja på duk, ca 117x103 cm. Oramad ej uppspänd duk, 124x110 cm

    Utrop: 15.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 20:52


  • 7010 Akryl
    Dominyka Usvaiskaya (f. 1991), Sverige. "River Del..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:55
  • 8009 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Color tile"...//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:35
  • 6012 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Color Tile"...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:54
  • 7008 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Four color t..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:55
  • 8008 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Yellow brain..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:18
  • 1019 Oljemålning
    Adolf Baumgartner, Signerad, Strandbild med fiskar..//
    Utrop: 5.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 20:22
  • 8308 Oljemålning
    Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:17
  • 8034 Oljemålning
    Albert Liedbeck (1881-1955), Sverige. Kustmotiv. S..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:43
  • 8302 Oljemålning
    Alexis Ankarcrona (1825-1901), Sverige. Sträckande..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:11
  • 8047 Oljemålning
    Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:53
  • 8046 Oljemålning
    Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:31
  • 8500 Oljemålning
    Bengt Tandberg (1874-1948), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:30

    7441 Oljemålning

    Christian Fredrik Swensson (1834-1909), Marin, Fransk kust. Signerad. Olja på duk, 48x80cm, yttermått inklusive ram: 67x98cm, färgbortfall, skadad duk

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 18:48


  • 8336 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Nybrovike..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:22
  • 8064 Oljemålning
    Bo Högnäs (1919-1991), Åland. Skärgård med hus. Si..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:09
  • 8053 Oljemålning
    Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Sydländsk by..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:39
  • 7069 Oljemålning
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:17
  • 8440 Oljemålning
    Carl Oscar Nyström. Signerad Con, "Pakko Porjus". ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:28
  • 8482 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. "Västgöta nati..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:43
  • 8481 Oljemålning
    Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:29
  • 7441 Oljemålning
    Christian Fredrik Swensson (1834-1909), Marin, Fra..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:48
  • 1035 Oljemålning
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Betraktare. Sig..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 20:45
  • 8501 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Skeppsbron. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:21
  • 5033 Oljemålning
    Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. Tillskriv..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:32
  • 6175 Oljemålning
    Erik B Gustavsson (1913-2005), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:47

    1004 Oljemålning

    Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x61 cm, yttermått inklusive ram: 54x70 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 18:42


  • 1001 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:57
  • 1003 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition...//
    Utrop: 12.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 20:52
  • 7421 Oljemålning
    Fedor Karlovich Burkhardt. Signerad, landskap. Olj..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:18
  • 6021 Oljemålning
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Kvällsljus"...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:57
  • 8395 Oljemålning
    Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:02
  • 8391 Oljemålning
    Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Sod Juan Le Pi..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:44
  • 1021 Oljemålning
    Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Hamnmotiv. ..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:22
  • 8436 Oljemålning
    Gunnar Hållander (1915-1980), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:53
  • 8438 Oljemålning
    Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Norrlandsid..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:47
  • 1028 Oljemålning
    Gustaf Brandelius (1833-1884), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:00
  • 8401 Oljemålning
    Gustav Stenberg (f. 1924), Sverige. Smögen. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:40
  • 8091 Oljemålning
    Henning Sundin, "Vandrare i Arussi, Etiopien". Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:18

    1019 Oljemålning

    Adolf Baumgartner, Signerad, Strandbild med fiskare. Olja på duk, 67x104, yttermått inklusive ram: 94x132 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 20:22


  • 7280 Oljemålning
    J Berg. Signerad, daterad 41, utsikt mot Kastellho..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:29
  • 8496 Oljemålning
    Jan Asplund, Signerad, "Ejdern", 15x10, yttermått ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:49
  • 8253 Oljemålning
    Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Skogsmotiv med f..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:34
  • 8439 Oljemålning
    Kurt Ullberger (1919-2008), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:06
  • 7283 Oljemålning
    Moje Hagren, Signerad, motiv från Venedig. Olja på..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:33
  • 8161 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Landskap med hus, figurer ..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:02
  • 8211 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, vik, osignerad. Olja på du..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:39
  • 8343 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, marin. Signerad...//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:32
  • 8403 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Ugglor, omkri..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:11
  • 8504 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:14
  • 7285 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fiskebodar. Signerad Holmb..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:42
  • 1018 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Italiensk kustbild. Signer..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:37

    1020 Oljemålning

    Robert Lundberg (1861-1903), Sverige. Fransk gårdsinteriör med läsande man. Signerad Montigny-sur-Loing, 1886. Olja på duk, 114x81 cm, yttermått inklusive ram: 145x110 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 20:54


  • 7196 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad BA, 9/8 1..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:55
  • 8503 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, 2004, på..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:29
  • 8472 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, skogsväg..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:48
  • 8067 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Omkring 1900, Signerad. Ol..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:56
  • 8287 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Campbell-M, -61, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:47
  • 8035 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad O Smidt, 1937, bl..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:13
  • 8063 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Suojanen, "Åland"..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:41
  • 1017 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal, handar..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 19:52
  • 8298 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, fåglar, textil, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:25
  • 8497 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Fiskeläge. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:12
  • 8498 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Landskap. Olja p..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:24
  • 8057 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, S Kandell, dater..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:48

    1028 Oljemålning

    Gustaf Brandelius (1833-1884), Sverige. Signerad, daterad 1866, läsande pojke på hästrygg. Olja på duk, 70x95, yttermått inklusive ram: 88x113 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    23 maj kl 18:00


  • 7062 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, stilleben. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:47
  • 3047 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Äpp..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:24
  • 3049 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Äpp..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:28
  • 3010 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bak..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:20
  • 3059 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blä..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:49
  • 3012 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Blå..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:24
  • 3069 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bly..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:03
  • 3039 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bre..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:10
  • 3079 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:26
  • 3086 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Bru..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:39
  • 3058 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:44
  • 3085 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:37

    7421 Oljemålning

    Fedor Karlovich Burkhardt. Signerad, landskap. Olja på duk, 36x52, yttermått inklusive ram: 43x58cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    23 maj kl 18:18


  • 3070 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:05
  • 3033 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:58
  • 3011 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:22
  • 3014 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Den..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:28
  • 3037 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dru..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:05
  • 3096 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Dub..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:58
  • 3038 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Eft..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:07
  • 3004 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Far..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:05
  • 3076 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Far..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:20
  • 3020 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fis..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:39
  • 3052 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fli..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:34
  • 3088 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "För..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:43

    1001 Oljemålning

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition. Monogramsignatur. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 64x53

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 18:57


  • 3019 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fot..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:37
  • 3080 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fru..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:28
  • 3005 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fun..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:07
  • 3048 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Fun..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:26
  • 3013 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gäs..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:26
  • 3043 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gat..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:20
  • 3024 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Gra..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:46
  • 3081 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hån..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:30
  • 3026 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Hår..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:49
  • 3003 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I v..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:03
  • 3067 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "I v..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:59
  • 3023 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kra..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:44

    1021 Oljemålning

    Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Hamnmotiv. Signerad med pseudonym H Wagner. Olja på duk, 68x105 cm, yttermått inklusive ram: 102x145 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 18:22


  • 3028 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvi..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:53
  • 3066 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvi..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:58
  • 3075 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvi..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:17
  • 3097 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvi..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:59
  • 3091 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:48
  • 3015 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Kvi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:30
  • 3051 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lan..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:32
  • 3074 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Lug..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:15
  • 3017 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Mar..//
    Utrop: 600 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:34
  • 3035 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Näc..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:01
  • 3002 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Någ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:01
  • 3094 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nöj..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:54

    1017 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1800-tal, handarbetande flicka. Olja på duk, 32x24, yttermått inklusive ram: 56x47 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 19:52


  • 3077 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nor..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:22
  • 3053 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Nyf..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:36
  • 3036 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ömh..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:03
  • 3044 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ömh..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:22
  • 3063 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ömh..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:55
  • 3056 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "På ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:41
  • 3041 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:15
  • 3016 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:32
  • 3083 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:34
  • 3054 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:37
  • 3045 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Par..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:24
  • 3022 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Por..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:43

    1011 Oljemålning

    Signerad J H Mols, Musiklektion, 1800-tal. Olja på pannå, 27x36, yttermått inklusive ram: 50x60 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 19:33


  • 3060 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Rät..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:51
  • 3027 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röd..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:51
  • 3031 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Röd..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:56
  • 3072 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ros..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:10
  • 3006 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Såd..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:10
  • 3064 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sam..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:56
  • 3068 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sch..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:01
  • 3007 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sjö..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:13
  • 3062 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sku..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:54
  • 3046 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Slö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:26
  • 3040 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Slö..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:13
  • 3025 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Söd..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:47

    8438 Oljemålning

    Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Norrlandsidyll. Signerad. Olja på duk, 59x72 cm, yttermått inklusive ram: 62x75 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    23 maj kl 19:47


  • 3008 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Som..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:15
  • 3090 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Spe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:46
  • 3082 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sto..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:32
  • 3032 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Sto..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:57
  • 3055 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tal..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:39
  • 3030 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tar..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:55
  • 3089 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tor..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:44
  • 3084 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tra..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:36
  • 3087 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tun..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:41
  • 3050 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Tvä..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:30
  • 3021 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ung..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:41
  • 3018 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ung..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:36

    8433 Oljemålning

    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, daterad 1959. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 51x59 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    23 maj kl 18:34


  • 3042 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Ung..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:17
  • 3065 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vän..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:57
  • 3009 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Väs..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:17
  • 3073 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vat..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:13
  • 3092 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vid..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:50
  • 3029 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:54
  • 3061 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:53
  • 3034 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vil..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:59
  • 3057 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:43
  • 3078 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. "Vit..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:24
  • 3071 Oljemålning
    Oscar Hernandez Soriano (1944-2007), Spanien. Hedv..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:07
  • 8502 Oljemålning
    Pär Lindblad (1907-1981), Sverige. Kvinnor. Signer..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:28

    8436 Oljemålning

    Gunnar Hållander (1915-1980), Sverige. Signerad, daterad 76, stilleben med gurka och plommon. Olja på pannå, 36x53, yttermått inklusive ram: 49x66 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    23 maj kl 20:53


  • 8198 Oljemålning
    Pentti Veroma (1903-1979), Finland. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:20
  • 1020 Oljemålning
    Robert Lundberg (1861-1903), Sverige. Fransk gårds..//
    Utrop: 5.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 20:54
  • 1004 Oljemålning
    Robert Thegerström (1857-1919), Sverige. Landskap ..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:42
  • 8306 Oljemålning
    Signerad ÅWA, Åke Wilhelm Andersson (1922-1988), S..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:57
  • 1011 Oljemålning
    Signerad J H Mols, Musiklektion, 1800-tal. Olja på..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 19:33
  • 8390 Oljemålning
    signerad, Pallya, Gårdsmotiv. Olja på pannå, 10x15..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:53
  • 8393 Oljemålning
    signerad. Olja på pannå, 26x20, yttermått inklusiv..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:14
  • 7276 Oljemålning
    Sture Haglundh (f. 1908), Sverige. Hamnmotiv. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:24
  • 8471 Oljemålning
    Sven Grandin, Torghandel. Signerad. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:44
  • 8443 Oljemålning
    Sven-Göran Svensson Gson (f. 1943), Sverige. Signe..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:50
  • 8300 Oljemålning
    T. Lundquist, komposition. Signerad. Olja på pannå..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:16
  • 1026 Oljemålning
    Tage Hedqvist (1909-1997), Sverige. Komposition. S..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 19:55

    1034 Oljemålning

    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Sydländskt motiv. Signerad och daterad 1952. Olja på duk, 54x65, yttermått inklusive ram: 58x69 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    30 maj kl 20:38


  • 8433 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:34
  • 1034 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Sydländskt motiv..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 20:38
  • 6242 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Tillskriven, ej ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:28
  • 8092 Oljemålningar
    2 st, Asti Hector, Ballerinor & landskap. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:49
  • 8483 Oljemålningar
    2 st, Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Fåglar &..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:47
  • 8027 Oljemålningar
    2 st, Ingrid Ahlin. Signerad, daterad 1990, Modell..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:38
  • 7282 Oljemålningar
    2 st, Stig Hogdal (1913-2012), Sverige. Riddaren o..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:33
  • 8168 Oljemålningar
    3 st, Oidentifierad konstnär. Ej signerade, Pannå,..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:32
  • Metropol Tipsar
  • 1028 Oljemålning
    Gustaf Brandelius (1833-1884), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:00
  • 8161 Oljemålning
    Oidentifierad Konstnär, Landskap med hus, figurer ..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:02
  • 7069 Oljemålning
    Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:17
  • 7421 Oljemålning
    Fedor Karlovich Burkhardt. Signerad, landskap. Olj..//
    Utrop: 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:18
  • 8433 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 18:34
  • 8438 Oljemålning
    Gunnar Johansson (1916-1996), Sverige. Norrlandsid..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 19:47
  • 8436 Oljemålning
    Gunnar Hållander (1915-1980), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    23 maj kl 20:53
  • 1021 Oljemålning
    Georg Fischhof (1859-1914), Österrike. Hamnmotiv. ..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:22
  • 1018 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Italiensk kustbild. Signer..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 10 dagar
    30 maj kl 18:37




Ladda ner broschyr