bakg

KONST / Oljemålningar



Aktuella artister: Marianne Ågren  Holger Almqvist  Yvonne Antoniou-Öhlund  Hertha Bengtson  Margit Bergquist  Ingegerd Beskow  Gustaf Carleman  Melina Catoni  Anette Claesson  Kurt Ehrefelt  Susi Ekfeldt-Dackheim  Ulla Ekman-Dahlbäck  Ella Hägg-Bolin  Ulla-Britt Hede  Filiph Jakobsson  Sven Erik Johansson  Björn Krestesen  Zoia Krukowskaja  Georg Lindström  Monica Lorentzon  Elsa Mårtensson  Kjell Nilsson  Bernhard Oscarsson  Mai-Britt Palmroth  Peter Adolf Persson  Madeleine Quist Odgren  Folke Ricklund  Inger Rydén  Maj Sandmark-Liefwendal  Elize Saxing  Curt Sjöberg  Marie-Louise Stolpe  Nina Thorgeirsdottir  Dominyka Usvaiskaya  Dora Wahlroos  Gill Watkiss  Ana Wilhelmson-Lagerman
  • 2077 Blandteknik/co..
    Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:58
  • 1051 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:01
  • 1053 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:24

    6165 Oljemålning

    P V Yavtushenko, vandrare. Signerad och daterad. Olja på pannå, 40x18 cm, yttermått inklusive ram: 55x32 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 18:55


  • 1028 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Ej s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:07
  • 1050 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:25
  • 1027 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:52
  • 1029 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:17
  • 1026 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:34
  • 1004 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:03
  • 1047 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:28
  • 1046 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:22
  • 1038 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:25
  • 1024 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:24
  • 1017 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:17
  • 1003 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:01

    2245 Oljemålning

    Dora Wahlroos (1870-1947), Signerad, kustmotiv. Olja på pannå, 28x45cm, yttermått inklusive ram: 38x55cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 19:33


  • 1033 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:44
  • 1022 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:15
  • 1008 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:32
  • 1021 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:30
  • 1043 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:44
  • 1019 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:56
  • 1006 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:15
  • 1020 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:05
  • 1009 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:24
  • 1013 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:30
  • 1025 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:03
  • 1010 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:59

    6304 Oljemålning

    Sven Erik Johansson (1925-2020), Sverige. "Fjärran alla". Signerad, daterad -59. Olja på pannå, 24,5x28,5, yttermått inklusive ram: 33x37 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 19:10


  • 1052 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:32
  • 1015 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:26
  • 1030 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:46
  • 1044 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:59
  • 1039 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:08
  • 1036 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:43
  • 1041 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:02
  • 1023 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:34
  • 1048 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:59
  • 1007 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:58
  • 1014 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:53
  • 1040 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:31

    6363 Oljemålning

    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Riddarholmskanalen. Signerad. Olja på duk, 22x27, yttermått inklusive ram: 34x39 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 19:09


  • 1037 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:58
  • 1012 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:27
  • 1005 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:59
  • 1034 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:42
  • 1018 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:06
  • 1049 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:40
  • 1045 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:33
  • 1011 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:29
  • 1035 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:47
  • 1032 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:39
  • 1031 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:40
  • 1042 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:24

    4264 Oljemålning

    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärlcollier. Bär signatur. Olja på duk, 71x57 cm, yttermått inklusive ram: 90x78 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 20:40


  • 1016 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Mono..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:49
  • 1002 Oljemålning
    Ana Wilhelmson-Lagerman (1907-1988), Sverige. Tvät..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:10
  • 6363 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Riddarhol..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:09
  • 5366 Oljemålning
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:32
  • 6285 Oljemålning
    Bruno Lindqvist, Stilleben, Stilleben. Signerad, d..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:30
  • 6187 Oljemålning
    Curt Sjöberg (1911-1987), Sverige. Signerad, Kyrkg..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:48
  • 2245 Oljemålning
    Dora Wahlroos (1870-1947), Signerad, kustmotiv. Ol..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:33
  • 2041 Oljemålning
    Elize Saxing (1912-1994), Sverige. "Egersund". Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:04
  • 2249 Oljemålning
    Ella Hägg-Bolin (1872-1954), Sverige. Blomsterstil..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:34
  • 6365 Oljemålning
    Ella Hägg-Bolin (1872-1954), Sverige. Ljugarn, Got..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:19
  • 2076 Oljemålning
    Elsa Mårtensson (f. 1918), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:47
  • 4527 Oljemålning
    Gustaf Carleman (1821-1911), Sverige. Landskap. Si..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:18

    2118 Oljemålning

    Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Kvinna. Signerad. Olja på duk, 73x64 cm, oramad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 19:18


  • 2169 Oljemålning
    Hertha Bengtson (1917-1993), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:32
  • 6368 Oljemålning
    I E Ersson, pojke med tjurar. Signerad, daterad 18..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:28
  • 2139 Oljemålning
    Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Vinterlandskap med..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:04
  • 2138 Oljemålning
    Inger Rydén (f. 1944), Sverige. Vinterlandskap med..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:59
  • 2192 Oljemålning
    Karin Mattsson Nordin, Stilleben med liljekonvalj...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:01
  • 2160 Oljemålning
    Kerstin Lundberg Lantbrukare. Signerad. Olja på pa..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:29
  • 2161 Oljemålning
    Kerstin Lundberg. Flicka med kruka. Signerad. Olja..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:29
  • 4264 Oljemålning
    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärl..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:40
  • 6281 Oljemålning
    Kopia, Kustbild. Signerad. Olja på duk, 92x71, ytt..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:24
  • 2226 Oljemålning
    Lena Vishutkina, "Båtar vid stranden". Signerad. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:55
  • 2227 Oljemålning
    Lena Vishutkina, Stilleben med samovar. Signerad. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:57
  • 2190 Oljemålning
    Madeleine Quist Odgren (f. 1940), Sverige. "Blyg o..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:53

    6368 Oljemålning

    I E Ersson, pojke med tjurar. Signerad, daterad 1860. Olja på duk, 52x69, yttermått inklusive ram: 68x85 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    5 juli kl 19:28


  • 2006 Oljemålning
    Mai-Britt Palmroth (1930-2020), Sverige. Monograms..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:39
  • 2078 Oljemålning
    Margit Bergquist (1903-1987), Sverige. Badande kvi..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:02
  • 2118 Oljemålning
    Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Kvinna. Signera..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:18
  • 2100 Oljemålning
    Marie-Louise Stolpe (1835-1915), Sverige. Blomster..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:39
  • 2040 Oljemålning
    Märta Gustafson Wennlund. Sjömack. Signerad, dater..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:29
  • 2010 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. På parkbänken..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:39
  • 6127 Oljemålning
    Natalie Bazhenova, "Minne". Signerad. Olja på duk,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:50
  • 2193 Oljemålning
    Nina Thorgeirsdottir (f. 1967), Sverige. Signerad...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:54
  • 2054 Oljemålning
    Ninni Svensson, Stilleben, monogramsignerad, dater..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:30
  • 6037 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Bali. Olja på..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:31
  • 6393 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Skånegård. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:52
  • 6430 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, interiör. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:34
  • 6165 Oljemålning
    P V Yavtushenko, vandrare. Signerad och daterad. O..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:55
  • 6017 Oljemålning
    Signerad, M Hubrecht, 1909, kvinnoporträtt. Olja p..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:50
  • 3344 Oljemålning
    Susi Ekfeldt-Dackheim (f. 1954), Sverige. "Månsken..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:35
  • 6304 Oljemålning
    Sven Erik Johansson (1925-2020), Sverige. "Fjärran..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:10
  • 2025 Oljemålning
    Ulla Ekman-Dahlbäck (1924-2011), Sverige. "Imaginä..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:14
  • 2015 Oljemålning
    Yvonne Antoniou-Öhlund (1927-2005), Sverige. Hamn...//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:11
  • 2083 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Blomstersti..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:29
  • 2142 Oljemålning
    Zoia Krukowskaja (1903-1999), Sverige. Signerad, p..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:54
  • 2174 Vaxmålning
    Maj Sandmark-Liefwendal (1908-1961), Sverige. Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:23
  • Metropol Tipsar
  • 6304 Oljemålning
    Sven Erik Johansson (1925-2020), Sverige. "Fjärran..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:10
  • 6165 Oljemålning
    P V Yavtushenko, vandrare. Signerad och daterad. O..//
    Utrop: 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 18:55
  • 2118 Oljemålning
    Marianne Ågren (f. 1943), Sverige. Kvinna. Signera..//
    Utrop: 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:18
  • 4264 Oljemålning
    Kopia efter Franz Xaver Winterhalter. Dam med pärl..//
    Utrop: 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 20:40
  • 6368 Oljemålning
    I E Ersson, pojke med tjurar. Signerad, daterad 18..//
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:28
  • 2245 Oljemålning
    Dora Wahlroos (1870-1947), Signerad, kustmotiv. Ol..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:33
  • 6363 Oljemålning
    Bernhard Oscarsson (1894-1977), Sverige. Riddarhol..//
    Utrop: 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    5 juli kl 19:09




Ladda ner broschyr