Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11209269



*

nr 1120 9269


WATERCOLOUR

unidentified artist, coast, signed. - 55, 29x42,


Oidentifierad konstnär, kust, signerad. - 55, 29x42


Estimate:

500

Auction date:

Monday July 31 2017
at 20:41:26


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr