GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 4925048

nr 492 5048

VASE (F)

Lenght: ()

Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige, 1950-tal, gul, höjd 21 cm, signerad H 1651/200

Yes

300

SEK 1100

Monday October 29 2007
at 16:28:09

  • Thema-auction
  • Oct 29

Höglund

Erik Höglund (1932-1998)

Read more about Höglund
Guldsmedsaktiebolaget, GAB
Guldsmedsaktiebolaget i Eskilstuna grun­dades i Stockholm 1867.