ART / Lithographs / Litograph in colors 14632154
*
nr 1463 2154
LITOGRAPH IN COLORS
Hans Erik-Eriksson. Signed, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Litograph in colors, Image dimensions: 35x50, outer dimensions including frame: 56x70,
Hans Erik-Eriksson, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Färglitografi, bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday April 25 2022
at 20:24:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/4 16:21:28
1
Vinnande bud
25/4 18:52:31
1
justering av budtak
- Thema-auction
Apr 25
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans erik-eriksson hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv östermalm
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:46
-
9114 LITOGRAPH
Bengt Ã…berg (b. 1941), Sweden. Composition. Signer..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:26
-
3116 LITOGRAPH IN C..
Einar Jolin (1890-1976), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:23
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:29
-
3182 LITOGRAPH IN C..
Karl Momen (b. 1935), Sweden. Signed, numbered 16/..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:01
-
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:10
*
LITOGRAPH IN COLORS
Read more about Grafik
nr 1463 2154
LITOGRAPH IN COLORS
Hans Erik-Eriksson. Signed, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Litograph in colors, Image dimensions: 35x50, outer dimensions including frame: 56x70,
Hans Erik-Eriksson, Signerad, HC-upplaga (hors de commerce), Nybroviken. Färglitografi, bildmått: 35x50, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday April 25 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
25/4 16:21:28 | 1 | Vinnande bud |
25/4 18:52:31 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
Apr 25
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans erik-eriksson hc-upplaga hors de commerce litografi litografier litografiskt blad nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv östermalm
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:46 -
9114 LITOGRAPH
Bengt Ã…berg (b. 1941), Sweden. Composition. Signer..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:26 -
3116 LITOGRAPH IN C..
Einar Jolin (1890-1976), Sweden. Signed, numbered ..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 19:23
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:29 -
3182 LITOGRAPH IN C..
Karl Momen (b. 1935), Sweden. Signed, numbered 16/..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:01 -
9271 LITOGRAPH IN C..
Peter Dahl (1934-2019), Sweden. 'Modelltecknaren',..//
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:10