ART / Etchings etc / Color etchings 10134048
*
nr 1013 4048
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
2 pcs. Katarinahissen / Katarina kyrka, G Borg / Theddy Skog, signed, subject: 22x29 + 34x24,
COLOR ETCHINGS, 2 st. Katarinahissen / Katarina kyrka, G Borg / Theddy Skog, signerade, motivet: 22x29 + 34x24
Theddy Skog, Swedish painter, born 1908, dead 1948.
Estimate:
500
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday January 18 2016
at 19:11:17
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/1 17:04:13
1
150 kr
15/1 23:22:39
2
250 kr
17/1 19:54:10
3
250 kr
17/1 19:54:10
2
250 kr (Robot)
17/1 19:55:06
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Jan 18
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.
Read more about Stockholm
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar g borg grafik jean skoglund katarina kyrka katarinahissen motiv från södermalm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
8022 WOOD ENGRAVING
3 pcs, Japan, outer dimensions including frame: 32..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:57
*
Theddy Skog
Theddy Skog, Swedish painter, born 1908, dead 1948.
Läs om budbetjänten
Read more about Stockholm
nr 1013 4048
Theddy Skog
(1908-1948), Sverige
2 pcs. Katarinahissen / Katarina kyrka, G Borg / Theddy Skog, signed, subject: 22x29 + 34x24,
COLOR ETCHINGS, 2 st. Katarinahissen / Katarina kyrka, G Borg / Theddy Skog, signerade, motivet: 22x29 + 34x24
Theddy Skog, Swedish painter, born 1908, dead 1948.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday January 18 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/1 17:04:13 | 1 | 150 kr |
15/1 23:22:39 | 2 | 250 kr |
17/1 19:54:10 | 3 | 250 kr |
17/1 19:54:10 | 2 | 250 kr (Robot) |
17/1 19:55:06 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Jan 18
Stockholm
Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.Read more about Stockholm
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar g borg grafik jean skoglund katarina kyrka katarinahissen motiv från södermalm stockholm stockholmiana stockholmsmotiv södermalm södermalmsmotiv theddy skog
-
8022 WOOD ENGRAVING
3 pcs, Japan, outer dimensions including frame: 32..//
Present: SEK 150
Auction ends
today
20 maj at 20:57