ART / Lithographs / Litograph in colors 15728318
nr 1572 8318
Sixten Fager
(f. 1920), Sverige
Sixten Fager (b. 1920), Sweden. Mountains. Signerad S Fager, dated -85. Épreuve d'artiste, bär dedikation (utanför bildytan). Image dimensions: 49x60 cm. Litograph in colors. Sheet: 62x77 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Fjällmotiv. Signerad S Fager, daterad -85. EA-upplaga, bär dedikation (utanför bildytan). Bildmått: 49x60 cm. Färglitografi. Bladets mått: 62x77 cm, oramat löst blad
Sixten Fager, born 1920, Swedish painter.
SEK 300
Monday October 23 2023
at 20:39:27
19/10 21:32:29