MÖBLER / Bord / Sybord 9861498

nr 986 1498

Sybord

Nyrokoko, Björk, sent 1800-tal, längd: 65 cm, djup: 45 cm, höjd: 76 cm

Utrop:

800 kr

Såld:

350 kr

måndag 12 oktober 2015
kl 19:24:34

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.