Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 13336379



*

nr 1333 6379


Louis Sparre

(1863-1964), Sverige


Louis Sparre (1863-1964), Sweden. Slussen, signed. Subject: 11, 5x18,


ETCHING, Slussen, Signerad. Motivet: 11,5x18 cm


Louis Sparre, Swedish painter, born 1863, dead 1964.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday June 15 2020
at 18:21:05


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/6 21:58:32 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Louis Sparre

Louis Sparre, Swedish painter, born 1863, dead 1964.

Read more about Louis Sparre
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik louis sparre slussen slussenmotiv stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm södermalmsmotiv
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr