KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15773092

nr 1577 3092

Gotthard Lundquist

(1908-1988), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -56. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 41x49 cm

Gotthard Lundquist, född i Uppsala 1908, död 1988, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 november 2023
kl 19:22:14

7/11 10:56:44 1      100 kr
13/11 17:40:17 2      Vinnande bud

Gotthard Lundquist

Läs mer om Gotthard Lundquist