KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16406158
nr 1640 6158
Karl Granquist
(1921-1994), Finland
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -56. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 56x63 cm
Karl Granquist, född 1921 i Finland, död 1994, målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 2 september 2024
kl 21:00:17
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)