Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 11446044



*

nr 1144 6044


MIXED MEDIA

Sten Nordgren, winter scene, 51x36,


Sten Nordgren, vinterlandskap, 51x36


Condition: slitage

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday November 20 2017
at 20:09:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/11 14:57:22 1      Vinnande bud
20/11 16:05:05 2      300 kr
20/11 16:05:05 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri sten nordgren vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:03
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr