KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9758038

nr 975 8038

Lennart Glemme

(f. 1927), Sverige

Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), Slussen, 204/310, signerad 1964, motivet: 20x48

Kondition: oramad

Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 24 augusti 2015
kl 18:37:53

  • Tema
  • 24 aug

Stockholmsmotiv

Läs mer om Stockholmsmotiv

Lennart Glemme

Läs mer om Lennart Glemme