KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029421

nr 1502 9421

Curt Clemens

(1911-1947), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 40x70 cm, yttermått inklusive ram: 55x85 cm

Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 14 november 2022
kl 20:57:24

Curt Clemens

Läs mer om Curt Clemens