KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16494066
*
nr 1649 4066
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 64x91 cm, yttermått inklusive ram: 80x107 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2024
kl 20:04:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 20:21:52
1
Vinnande bud
12/10 21:40:04
2
350 kr
12/10 21:40:04
1
400 kr (Budbetjänt)
12/10 21:40:14
2
450 kr
12/10 21:40:14
1
500 kr (Budbetjänt)
12/10 21:40:26
2
600 kr
12/10 21:40:26
1
700 kr (Budbetjänt)
12/10 21:40:32
2
800 kr
12/10 21:40:32
1
900 kr (Budbetjänt)
12/10 21:40:43
2
1.000 kr
12/10 21:40:43
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran brunius kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Brunius
nr 1649 4066
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 64x91 cm, yttermått inklusive ram: 80x107 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/10 20:21:52 | 1 | Vinnande bud |
| 12/10 21:40:04 | 2 | 350 kr |
| 12/10 21:40:04 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 21:40:14 | 2 | 450 kr |
| 12/10 21:40:14 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 21:40:26 | 2 | 600 kr |
| 12/10 21:40:26 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 21:40:32 | 2 | 800 kr |
| 12/10 21:40:32 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 12/10 21:40:43 | 2 | 1.000 kr |
| 12/10 21:40:43 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: göran brunius kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



