KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16494066

nr 1649 4066

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 64x91 cm, yttermått inklusive ram: 80x107 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 14 oktober 2024
kl 20:04:05

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius