Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 5966280



*

nr 596 6280


CRAYON

Oskar Bergman, 1904, landscape, 34x53, wear.


Oskar Bergman, 1904, Landskap, 34x53


Condition: slitage

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday August 31 2009
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/8 14:06:33 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller krita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri oskar bergman vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr