ART / Oil paintings / Oil painting 11758448
nr 1175 8448
Bertil Damm
(1887-1942), Sverige
Bertil Damm (1887-1942), Sverige. Kustlandskap, monogram, signerad, daterad 1936. Olja på duk, 89x65, slitage, skadad duk.
OIL PAINTING, Kustlandskap, monogram, signerad, daterad 1936. Olja på duk, 89x65
Condition: slitage, skadad duk
Bertil Damm, born 1887, dead 1942, Swedish painter.
2000
SEK 100
Monday April 16 2018
at 18:41:17
10/4 14:11:42