ART / Lithographs / Litograph in colors 14855362
nr 1485 5362
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Coastal scene, 'Svenska Högarnas Fyrplats', Signerad och dated 1974. Height: C 28/50, litograph in colors, Image dimensions: 29x45 cm ink. Ram 43x63 cm, missfärgad, fuktskador.
LITOGRAPH IN COLORS, Kustlandskap, "Svenska Högarnas Fyrplats", Signerad och daterad 1974. Höjd: C 28/50, Färglitografi, bildmått: 29x45 cm ink. Ram 43x63 cm
Condition: missfärgad, fuktskador
600
SEK 2000
Monday August 29 2022
at 19:21:21
600 kr
900 kr
1.200 kr
1.300 kr (Robot)
1.500 kr
1.600 kr (Robot)
1.700 kr
1.800 kr (Robot)
1.900 kr
Roland Svensson
Read more about Roland Svensson