KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15888004

nr 1588 8004

Nils Olzon

(1891-1953), Sverige

Oljemålning, Fjällmotiv. Signerad. Olja på duk, 63x93 cm, yttermått inklusive ram: 78x108 cm

Nils Olzon, född 1891 i Stockholm, död 1953, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 18 december 2023
kl 18:30:04

18/12 11:27:33 1      Vinnande bud
18/12 16:49:50 1      justering av budtak

Nils Olzon

Läs mer om Nils Olzon