GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 13899171
nr 1389 9171
VASE
Art Nouveau, late 19th - early 20th century, Röstrand, flintware. Height: 32 cm, minor crack, crazings.
jugend, Röstrand, flintgods. Höjd: 32 cm
Condition: fotnagg, krackeleringar
1000
SEK 1200
Monday April 5 2021
at 18:17:09
1.000 kr
1.100 kr
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.