KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13898583
nr 1389 8583
Stig Kjellin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Kustlandskap. Signerad. Olja på duk, 59x72cm, yttermått inklusive ram: 64x77cm
Stig Kjellin, svensk målare född i Borås 1914.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:13:53
31/3 13:32:25
100 kr
5/4 19:40:43