Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Kakemono 7986180



*

nr 798 6180


Kakemono

20th century, Sign Lu Zhi Wan, landscape, 133 x 34,


1900-tal, Sign Lu Zhi Wan, Landskap, 133 x 34


Estimate:

3000

Sold:

SEK 2000

Auction date:

Monday December 17 2012
at 17:47:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
16/12 17:44:02 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kakemono landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr