KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14488134

nr 1448 8134

Karl Örbo

(1890-1958), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1922, Fjällandskap. Olja på duk, 46x60cm, yttermått inklusive ram: 56x70cm

Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.

Utrop:

600 kr

Såld:

400 kr

måndag 14 februari 2022
kl 19:06:27

Karl Örbo

Läs mer om Karl Örbo