KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13846474
nr 1384 6474
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Monogramsignerade, Landskap. Olja på pannå, 16x22 cm, yttermått inklusive ram: 27x33 & 30x36 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 15 mars 2021
kl 20:49:20
11/3 09:54:59
300 kr
15/3 16:16:58
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius