Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12916539



*

nr 1291 6539


Lennart Iverus

(1930-2012), Sverige


Lennart Iverus (1930-2012), Sweden. Landscape with houses. Signed, sheet: 19x23,


WATERCOLOUR, Landskap med hus. Signerad, bladets mått: 19x23 cm


Lennart Iverus, Swedish painter, born 1930, dead 2012.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Auction date:

Monday November 25 2019
at 18:32:33



  • Artist/Designer

Lennart Iverus

Lennart Iverus, Swedish painter, born 1930, dead 2012.

Read more about Lennart Iverus
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri lennart iverus svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr