KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15443079

nr 1544 3079

Torgny Forsberg

(1920-1992), Sverige

Oljemålning, Fjällandskap. Signerad, daterad -86. Olja på pannå, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 56x66 cm

Torgny Forsberg, svensk bildkonstnär född 1920, död 1992.

Utrop:

400 kr

Såld:

250 kr

måndag 29 maj 2023
kl 20:59:03

Torgny Forsberg

Läs mer om Torgny Forsberg