GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 12555043
nr 1255 5043
VASE
Eugen Montelin, "Björkstubbe", Reijmyre Glasbruk. Signed, dated -74. Height: 27,
Eugen Montelin, "Björkstubbe", Reijmyre Glasbruk. Signerad, daterad -74. Höjd: 27
300
SEK 100
Monday May 20 2019
at 18:34:31
18/5 16:53:40
Reijmyre Glasbruk
Glasbruket är beläget i Finspångs kommun, Östergötland.