Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10656201



*

nr 1065 6201


Leopold Fare

(1926-1996), Sverige


Leopold Fare (1926-1996), landscape, signed, 52x66,


WATERCOLOUR, Leopold Fare (1926-1996), Landskap, signerad, 52x66


Leopold Fare, born 1926 in Stockholm, dead 1996, Swedish painter.

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday October 31 2016
at 20:42:08


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/10 12:44:53 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Leopold Fare

Leopold Fare, born 1926 in Stockholm, dead 1996, Swedish painter.

Read more about Leopold Fare
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskapsmotiv landskapsmåleri leopold fare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:06




Ladda ner broschyr