KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9758117
*
nr 975 8117
Blandteknik
JoF 1970, Stadshuset, 35x25
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2015
kl 18:50:51
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Blandteknik
Läs mer om Stockholmsmotiv
nr 975 8117
Blandteknik
JoF 1970, Stadshuset, 35x25
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2015 |
- Tema
24 aug
Stockholmsmotiv
På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...
Läs mer om Stockholmsmotiv
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv vattenfärg
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



