Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9758117



*

nr 975 8117


Blandteknik

JoF 1970, Stadshuset, 35x25


Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 24 augusti 2015
kl 18:50:51



  • Tema
  • 24 aug

Stockholmsmotiv

På Tema Stockholmsmotiv den 24 augusti har vi samlat verk med motiv från Stockholm - Waxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv. Oljemålningar och grafik av konstnärer som Astri Bergman-Taube, ...



Läs mer om Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv vattenfärg
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr