KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16353170
nr 1635 3170
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 2 st, Stockholmsmotiv, Södermalm, Signerade. Akvarell, bildmått: 23x31 cm, yttermått inklusive ram: 34x41 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 12 augusti 2024
kl 19:53:12
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström