KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14419030

nr 1441 9030

Anders Loman

(1879-1953), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 38x62, oramad

Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 10 januari 2022
kl 19:24:06

10/1 09:51:27 1      Vinnande bud

Anders Loman

Läs mer om Anders Loman