KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11576019

nr 1157 6019

Carl Abraham Rothstén

(1826-1877)

Oljemålning, Carl Abraham Rothstén (1826-1877), signerad och daterad 1876. Stockholms inlopp, 46x69 cm

Utrop:

30.000 kr

Såld:

25.500 kr

måndag 22 januari 2018
kl 20:47:53

22/1 20:00:40 1      25.000 kr
22/1 20:21:43 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 22 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm