KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13185430

nr 1318 5430

Stig Wretling

(1911-1973), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 27x33cm

Kondition: slitage

Stig Wretling, svensk bildkonstnär född 1911, död 1973.

Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

måndag 6 april 2020
kl 19:37:46

Stig Wretling

Läs mer om Stig Wretling