KONST / Litografier / Färglitografier 12756532
nr 1275 6532
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Färglitografier, 2 st, Landskap, signerade. EA-upplaga (Épreuve d’artiste), HC-upplaga (hors de commerce), 36-upplaga. Motivet: 44x54 cm
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2019
kl 20:25:14
10/9 00:29:34
Leopold Fare
Läs mer om Leopold Fare