KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14744386
nr 1474 4386
Axel Zachrison
(1884-1944), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad. Olja på duk, 52x62 cm, yttermått inklusive ram: 55x65 cm
Axel Zachrison, svensk målare född i Dalsland 1884, död i Enköping 1944.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:15:36
12/6 20:34:23
Axel Zachrison
Läs mer om Axel Zachrison