KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455058
*
nr 1245 5058
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 19:23:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 14:57:37
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Sundvall
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Läs mer om Gösta Sundvall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundvall olja olja på duk oljemålning oljemålningar skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Gösta Sundvall
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
Läs mer om Gösta Sundvall
nr 1245 5058
Gösta Sundvall
(1900-1957), Sverige
Oljemålning, Skeppsholmen. Signerad. Olja på duk, 45x64 cm
Gösta Sundvall, svensk målare född 1900 i Stockholm, död 1957.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 14:57:37 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Sundvall
Gösta Sundvall, svensk mÃ¥lare född 1900 i Stockholm, död 1957.Läs mer om Gösta Sundvall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta sundvall olja olja på duk oljemålning oljemålningar skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



