Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Dressing table 16253094



*

nr 1625 3094


DRESSING TABLE

1960s, painted, spegel & lådor. Length: 95 cm, width: 40 cm, height: 71 cm,


1960-tal, bemålat, spegel & lådor. Bredd: 95 cm, djup: 40 cm, höjd: 71 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday June 3 2024
at 18:59:59


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/6 18:51:50 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålat bord sminkbord spegel & lådor toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
  • 8143 LAMP TABLE
    one pair, rotting och glas. Diameter: 48 cm, heigh..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:41
  • 8146 LAMP TABLE
    glass/chrome. Length: 60 cm, width: 45 cm, height:..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:08
  • 8179 LAMP TABLE
    Kakel, Gustavian style. Length: 36 cm, width: 36 c..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:52
  • 8306 DINNER TABLE
    med utdragsskivor, teak, 1950s. Length: 70+ 2x26,..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:25
  • 8354 TABLE
    19th century, painted. Length: 90 cm, width: 60 cm..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:28
  • 8141 BEDSIDE TABLE
    one pair, rotting och glas. Length: 47 cm, width: ..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:26




Ladda ner broschyr