KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191083

nr 1219 1083

Anna Stoopendaal

(1866-1943), Sverige

Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm

Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 26 november 2018
kl 19:20:30

24/11 10:29:20 1      Vinnande bud

Anna Stoopendaal

Läs mer om Anna Stoopendaal