KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12191083
*
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:20:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 10:29:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
Läs mer om Anna Stoopendaal
nr 1219 1083
Anna Stoopendaal
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 46x53 cm
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i Hindås.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 10:29:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anna Stoopendaal
Anna Stoopendaal, svensk bildkonstnär född 1866 i Stockholm, död 1943 i HindÃ¥s.Läs mer om Anna Stoopendaal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna stoopendaal landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



