KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307386

nr 1530 7386

Carl Gunne

(1893-1979), Sverige

Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 33x55 cm, yttermått inklusive ram: 36x58 cm

Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 27 mars 2023
kl 21:07:11

Carl Gunne

Läs mer om Carl Gunne