KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15143055
nr 1514 3055
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerade, landskap. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 37x31-40-47 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 januari 2023
kl 19:26:51
100 kr
150 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson