KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878557
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 29 mars 2021
kl 18:16:32
100 kr
400 kr
Josef Öberg
Läs mer om Josef Öberg