MÖBLER / Bord / Sybord 15218142

nr 1521 8142

Sybord

1940-tal, Alm. Bredd: 68 cm. Djup: 40 cm, höjd: 67 cm

Kondition: slitage

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 13 februari 2023
kl 19:52:03

Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor