Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9029460



*

nr 902 9460


MIXED MEDIA (F)

Axel Sjöberg (1866-1950), coastal scene, signed. , 45x57,


Axel Sjöberg (1866-1950), Kustlandskap, signerad. , 45x57


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday July 14 2014
at 18:40:04


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/7 18:18:15 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller axel sjöberg blandteknik kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vatten vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr