KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11482194

nr 1148 2194

Ellis Wallin

(1888-1972), Sverige

Oljemålning, Vinterlandskap, signerad och daterad, 46x55

Kondition: oramad

Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 4 december 2017
kl 20:37:58

Ellis Wallin

Läs mer om Ellis Wallin